Aksident i rëndë në Shkup, dy të vdekur – njëri nga ta 20 vjeçar –

7:32, 13 Qershor 2019

Në rrugën 1 maji në Shkup në drejtim të Draçevës ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes dy makinave.

Në aksident sipas dëshmitarëve kanë ndërruar jetë dy persona, njëri nga ta vetëm 20 vjeç, shkruajnë mediat maqedonase, njofton

Marre nga KlanKosova

LAJM I FUNDIT/ 5 ditë i humbur, gjendet i pajetë 17-vjeçari në Këlcyrë, shoqërohet në polici shoku i tij (EMRI)

Këlcyrë- 17-vjeçari Matia Rizallari,  i cili ishte prej 5 ditësh ishte i humbur është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë. Mësohet se trupi i pajetë është gjetur pranë lumit Vjosa, te vendi i quajtur Ura e Dragotit.

Theksojmë se humbja e 17-vjeçarit Matia Rizallari u denoncua nga familjarët edhe prej 5 ditësh ata ishin në ankth. 17-vjeçari kishte shkruar për t’u larë në lumë por nuk ishte kthyer.

Familjarët dyshojnë se 17-vjeçari është vrarë nga shoku i tij.Madje i ati i viktimës Arjan Rizallari ka denoncuar në polici duke ngritur gishtin mbi 25-vjeçarin Egliter Dosti.

Menjëherë në polici është shoqëruar Egliter Dosti 25-vjeç, shoku i viktimës.

vijon…

J.V/Dosja.al

 

The post LAJM I FUNDIT/ 5 ditë i humbur, gjendet i pajetë 17-vjeçari në Këlcyrë, shoqërohet në polici shoku i tij (EMRI) appeared first on .

Marre nga

Ja çfarë kanë rezervuar yjet për ditën e sotme

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Kjo e enjte do të jetë më e mirë sa i takon sferës profesionale, edhe pse me gjasë mund të gjeni zgjidhje të përkohshme. Sa i takon ndjenjave, bëni pak durim, pasi situata do të përmirësohet vetëm në fundjavë.

Demi

Kjo është një periudhë e mirë për sferën profesionale, ku ka një sërë projektesh me vlerë që duhen diskutuar dhe do të keni mundësi të shumta të cilat duhen kapur fluturimthi. Mos u druani që të shihni të ardhmen me optimizëm.

Binjakët

Ju pret një e enjte e mbushur me konflikte dhe probleme në sferën profesionale. Kujdes kërkon edhe fusha e ndjenjave, ndaj këshillohet që të jeni të matur.

Gaforrja

Do të ndiheni të pakënaqur sa i takon sferës sentimentale. Doni që në punë të ndryshojë diçka, por deri më tani nuk e keni pasur mundësinë për të marrë atë që dëshironi.

Luani

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm dhe tension, sidomos në sferën profesionale, ku mund të hasni në të papritura. Mundohuni që nervozizmin të mos e shfryni në dashuri.

Virgjëresha

Kjo ditë do të shënojë përmirësim të ndjeshëm në raport me ato që keni lënë pas. Do të ndiheni më të fortë dhe kjo gjë ka të bëjë me sferën sentimentale. Nëse ka gjëra që kanë nevojë për sqarim, bëni mirë që ti sheshoni sa më parë.

Peshorja

Ka disa përgjigje, veçanërisht në sferën profesionale dhe ekonomike që nuk po vijnë dhe kjo gjë do ju bezdis. Mundohuni që të mos nervozoheni dhe të jeni të kujdesshëm në raportet e punës.

Akrepi

Kjo periudhë nuk është shumë e favorshme sa i takon sferës sentimentale, por nuk parashikohen as probeleme serioze, në sajë të natyrës tuaj tolerante. Në sferën profesionale dhe ekonomike, do të përballeni me probleme.

Shigjetari

Në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm, sidomos nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive. Bëni kujdes, pasi rrezikoni që të bëni gabime të pafalshme. Në sferën profesionale mund të ketë të reja premtuese.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë. Ndiheni mirë me veten tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon që të përballoni çdo krizë dhe të gjeni rrugëdalje përballë çdo situate.

Ujori

Kjo e enjte do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku mund të ketë polemika, ndaj bëni mirë që të tregoheni të matur, sidomos sa i takon sferës profesionale, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos flisni pa vend.

Peshqit

Parashikohet një ditë me rikuperim të ndjeshëm, por problemet nuk do të mungojnë në sferën sentimentale, megjithëse është momenti i duhur për tu munduar që ti zgjidhni. Mjaft të favorshme janë takimet, si në sferën profesionale edhe në atë personale.

Marre nga Medialine

Kush është 24-vjeçari që u vra dje në Laç, dinamika e sherrit për një vend parkimi (FOTO+VD)

Laç- Me një breshëri kallashnikovi u vra mbrëmjen e djeshme në Laç  pranë Gjykatës së këtij qyteti 24-vjeçari Viktor Shkorreti.

Mësohet se disa bashkëmoshatarë të tij, kanë dashur të parkojnë në vendin ku po linte makinën, viktima, 24-vjeçar. Menjëherë mes tyre lindi një sherr dhe njëri nga të përfshirët nxori automatikun dhe me një breshëri  plumbash dhe vrau 25-vjeçarin. Viktima është me orgjinë nga Mirdita dhe prej vitesh jetonte në qytetin e Laçit.

Dinamika e ngjarjes pritet të zbardhet nga policia, e cila ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Po ashtu janë ngritur post-blloqe të shumta për të bërë të mundur kapjen e autorëve të dyshuar.

Theksojmë se një ditë më parë qyteti i Laçit kishte shumë vizitorë pasi ishte dita e Shna Ndoit. Mijëra besimtarë shkruan në kishën e Laçit për të falur mëkatet dhe plotësuar dëshirat e tyre.

Njoftimi i policisë:

Kurbin/Informacion paraprak Në afërsi të stadiumit në Laç – Kurbin, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.SH. 24 vjeç.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

Në ndihmë të Policisë Vendore, për të bërë të mundur zbardhjen sa më shpejt të ngjarjes, janë nisur një grup specialistësh nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Kurbin dhe FNSh, po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit/eve.

J.V/Dosja.al

 

The post Kush është 24-vjeçari që u vra dje në Laç, dinamika e sherrit për një vend parkimi (FOTO+VD) appeared first on .

Marre nga

Sot temperaturat do të shkojnë mbi 33 gradë celsius

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.

Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius.


Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

Marre nga GazetaBlic

Oferta të reja, dashuri por edhe stres, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 13 qershor 2019

Dashi

Kjo e enjte do të jetë më e mirë sa i takon sferës profesionale, edhe pse me gjasë mund të gjeni zgjidhje të përkohshme. Sa i takon ndjenjave, bëni pak durim, pasi situata do të përmirësohet vetëm në fundjavë.

Demi

Kjo është një periudhë e mirë për sferën profesionale, ku ka një sërë projektesh me vlerë që duhen diskutuar dhe do të keni mundësi të shumta të cilat duhen kapur fluturimthi. Mos u druani që të shihni të ardhmen me optimizëm.

Binjakët

Ju pret një e enjte e mbushur me konflikte dhe probleme në sferën profesionale. Kujdes kërkon edhe fusha e ndjenjave, ndaj këshillohet që të jeni të matur.

Gaforrja

Do të ndiheni të pakënaqur sa i takon sferës sentimentale. Doni që në punë të ndryshojë diçka, por deri më tani nuk e keni pasur mundësinë për të marrë atë që dëshironi.

Luani

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm dhe tension, sidomos në sferën profesionale, ku mund të hasni në të papritura. Mundohuni që nervozizmin të mos e shfryni në dashuri.

Virgjëresha

Kjo ditë do të shënojë përmirësim të ndjeshëm në raport me ato që keni lënë pas. Do të ndiheni më të fortë dhe kjo gjë ka të bëjë me sferën sentimentale. Nëse ka gjëra që kanë nevojë për sqarim, bëni mirë që ti sheshoni sa më parë.

Peshorja

Ka disa përgjigje, veçanërisht në sferën profesionale dhe ekonomike që nuk po vijnë dhe kjo gjë do ju bezdis. Mundohuni që të mos nervozoheni dhe të jeni të kujdesshëm në raportet e punës.

Akrepi

Kjo periudhë nuk është shumë e favorshme sa i takon sferës sentimentale, por nuk parashikohen as probeleme serioze, në sajë të natyrës tuaj tolerante. Në sferën profesionale dhe ekonomike, do të përballeni me probleme.

Shigjetari

Në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm, sidomos nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive. Bëni kujdes, pasi rrezikoni që të bëni gabime të pafalshme. Në sferën profesionale mund të ketë të reja premtuese.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë. Ndiheni mirë me veten tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon që të përballoni çdo krizë dhe të gjeni rrugëdalje përballë çdo situate.

Ujori

Kjo e enjte do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku mund të ketë polemika, ndaj bëni mirë që të tregoheni të matur, sidomos sa i takon sferës profesionale. Mundohuni që të mos flisni pa vend.

Peshqit

Parashikohet një ditë me rikuperim të ndjeshëm, por problemet nuk do të mungojnë në sferën sentimentale, megjithëse është momenti i duhur për tu munduar që ti zgjidhni. Mjaft të favorshme janë takimet, si në sferën profesionale edhe në atë personale.

The post Oferta të reja, dashuri por edhe stres, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 13 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

LDK dhe VV merren me mocionin anti-qeveritar (VIDEO)

Kryetari i LDK-së,Isa Mustafa dhe ai i VV-së,Albin Kurti, nuk u panë të mërkurën  në  manifestimin qendror për shëmimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Këta dy lider të partive opozitare të mërkurën hartuan plane për rrëzimin e qeverisë.

I par i Vetëvendosjes  Albin Kurti në shënimin e 14 vjetorit të themelimit të partisë në një konferencë për media, tha se qeverisë aktuale i ka ardhur fundi.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Rilind Matoshi.

Marre nga KlanKosova

Si reagoi UÇK-ja gjatë çlirimit? (VIDEO)

Nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, më 12 qershor të vitit 1999, ishin të përgatitur për pritjen e NATO-s.

Madje, dy javë para se trupat të zbarkonin nga pikat kufitare ishin vënë kontaktet me ta.

Disa detaje të pathëna deri tani i ka zbuluar ish-komandanti i UÇK-së Agim Çeku.

Kronikë e zgjeruar nga Enis Reçica.

 

 

Marre nga KlanKosova

Kush ishte shqiptari që hyri si paqeruajtës në Kosovë? (VIDEO) –

21:40, 12 Qershor 2019

Një kosovar tjetër kishte hy në Kosovë bashkë me trupat gjermane më 12 qershor.
Ai ishte i veshur me uniformën e ushtrisë së Gjermanisë

Ferik Alihajdaraj me nënshtetësi gjermane ishte me ata që e sollën lirinë për bashkëvendasit e tij.

Kronikë nga Haris Ademi

Marre nga KlanKosova