Ja çfarë kanë rezervuar yjet për ditën e sotme

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Kjo e enjte do të jetë më e mirë sa i takon sferës profesionale, edhe pse me gjasë mund të gjeni zgjidhje të përkohshme. Sa i takon ndjenjave, bëni pak durim, pasi situata do të përmirësohet vetëm në fundjavë.

Demi

Kjo është një periudhë e mirë për sferën profesionale, ku ka një sërë projektesh me vlerë që duhen diskutuar dhe do të keni mundësi të shumta të cilat duhen kapur fluturimthi. Mos u druani që të shihni të ardhmen me optimizëm.

Binjakët

Ju pret një e enjte e mbushur me konflikte dhe probleme në sferën profesionale. Kujdes kërkon edhe fusha e ndjenjave, ndaj këshillohet që të jeni të matur.

Gaforrja

Do të ndiheni të pakënaqur sa i takon sferës sentimentale. Doni që në punë të ndryshojë diçka, por deri më tani nuk e keni pasur mundësinë për të marrë atë që dëshironi.

Luani

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm dhe tension, sidomos në sferën profesionale, ku mund të hasni në të papritura. Mundohuni që nervozizmin të mos e shfryni në dashuri.

Virgjëresha

Kjo ditë do të shënojë përmirësim të ndjeshëm në raport me ato që keni lënë pas. Do të ndiheni më të fortë dhe kjo gjë ka të bëjë me sferën sentimentale. Nëse ka gjëra që kanë nevojë për sqarim, bëni mirë që ti sheshoni sa më parë.

Peshorja

Ka disa përgjigje, veçanërisht në sferën profesionale dhe ekonomike që nuk po vijnë dhe kjo gjë do ju bezdis. Mundohuni që të mos nervozoheni dhe të jeni të kujdesshëm në raportet e punës.

Akrepi

Kjo periudhë nuk është shumë e favorshme sa i takon sferës sentimentale, por nuk parashikohen as probeleme serioze, në sajë të natyrës tuaj tolerante. Në sferën profesionale dhe ekonomike, do të përballeni me probleme.

Shigjetari

Në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm, sidomos nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive. Bëni kujdes, pasi rrezikoni që të bëni gabime të pafalshme. Në sferën profesionale mund të ketë të reja premtuese.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë. Ndiheni mirë me veten tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon që të përballoni çdo krizë dhe të gjeni rrugëdalje përballë çdo situate.

Ujori

Kjo e enjte do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku mund të ketë polemika, ndaj bëni mirë që të tregoheni të matur, sidomos sa i takon sferës profesionale, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos flisni pa vend.

Peshqit

Parashikohet një ditë me rikuperim të ndjeshëm, por problemet nuk do të mungojnë në sferën sentimentale, megjithëse është momenti i duhur për tu munduar që ti zgjidhni. Mjaft të favorshme janë takimet, si në sferën profesionale edhe në atë personale.

Marre nga Medialine

Oferta të reja, dashuri por edhe stres, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 13 qershor 2019

Dashi

Kjo e enjte do të jetë më e mirë sa i takon sferës profesionale, edhe pse me gjasë mund të gjeni zgjidhje të përkohshme. Sa i takon ndjenjave, bëni pak durim, pasi situata do të përmirësohet vetëm në fundjavë.

Demi

Kjo është një periudhë e mirë për sferën profesionale, ku ka një sërë projektesh me vlerë që duhen diskutuar dhe do të keni mundësi të shumta të cilat duhen kapur fluturimthi. Mos u druani që të shihni të ardhmen me optimizëm.

Binjakët

Ju pret një e enjte e mbushur me konflikte dhe probleme në sferën profesionale. Kujdes kërkon edhe fusha e ndjenjave, ndaj këshillohet që të jeni të matur.

Gaforrja

Do të ndiheni të pakënaqur sa i takon sferës sentimentale. Doni që në punë të ndryshojë diçka, por deri më tani nuk e keni pasur mundësinë për të marrë atë që dëshironi.

Luani

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm dhe tension, sidomos në sferën profesionale, ku mund të hasni në të papritura. Mundohuni që nervozizmin të mos e shfryni në dashuri.

Virgjëresha

Kjo ditë do të shënojë përmirësim të ndjeshëm në raport me ato që keni lënë pas. Do të ndiheni më të fortë dhe kjo gjë ka të bëjë me sferën sentimentale. Nëse ka gjëra që kanë nevojë për sqarim, bëni mirë që ti sheshoni sa më parë.

Peshorja

Ka disa përgjigje, veçanërisht në sferën profesionale dhe ekonomike që nuk po vijnë dhe kjo gjë do ju bezdis. Mundohuni që të mos nervozoheni dhe të jeni të kujdesshëm në raportet e punës.

Akrepi

Kjo periudhë nuk është shumë e favorshme sa i takon sferës sentimentale, por nuk parashikohen as probeleme serioze, në sajë të natyrës tuaj tolerante. Në sferën profesionale dhe ekonomike, do të përballeni me probleme.

Shigjetari

Në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm, sidomos nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive. Bëni kujdes, pasi rrezikoni që të bëni gabime të pafalshme. Në sferën profesionale mund të ketë të reja premtuese.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë. Ndiheni mirë me veten tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon që të përballoni çdo krizë dhe të gjeni rrugëdalje përballë çdo situate.

Ujori

Kjo e enjte do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku mund të ketë polemika, ndaj bëni mirë që të tregoheni të matur, sidomos sa i takon sferës profesionale. Mundohuni që të mos flisni pa vend.

Peshqit

Parashikohet një ditë me rikuperim të ndjeshëm, por problemet nuk do të mungojnë në sferën sentimentale, megjithëse është momenti i duhur për tu munduar që ti zgjidhni. Mjaft të favorshme janë takimet, si në sferën profesionale edhe në atë personale.

The post Oferta të reja, dashuri por edhe stres, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 13 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat për ditën e sotme

medialine,al horoskopi shqip

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Mos lejoni që të mashtroheni nga fjalët e bukura të një ish-it tuaj, pasi shpesh janë fjalë me dy kuptime. Mos hiqni dorë nga e tashmja për të jetuar një të shkuar aspak të rehatshme. Ata që janë vetëm, mund të mbështeten tek njohjet e reja dhe të kalojnë një ditë të këndshme. Sa i takon punës, projektet tuaja po shkojnë drejt konsolidimit.

Demi

Venusi iu fton që të jetoni një ditë të lirshme me njeriun tuaj të zemrës, duke i dhënë hov pasionit dhe duke rikuperuar kohën e humbur. Ata që janë vetëm do të bëjnë njohje të reja interesante. Në sferën profesionale situata paraqitet e suksesshme.

Binjakët

Kapriçot e planetit Mars do të krijojnë shqetësime në jetën në çift, duke iu krijuar shumë njerëzve dëshirën për tu larguar. Mundohuni që të mos hyni në krizë. Për ata që janë vetëm, do të ketë emocione të reja pozitive. Në punë prej disa kohësh zgjedhjet tuaja nuk kanë qenë të drejta, po fatmirësisht yjet do ju qëndrojnë pranë dhe do ju mbështesin.

Gaforrja

Parashikohet një periudhë interesante për gjithë ata çifte që duan të zyrtarizojnë lidhjen e tyre. Ndërsa për të tjerë ndonjë keqkuptim i vogël mund të jetë fatal. Kush ka ndërmend që të kërkojë seriozisht shpirtin binjak, do të marrë kënaqësi të mëdha. Në punë do të përballeni me të papritura të cilat do të ngadalësojnë projektet tuaja.

Luani

Parashikohen emocione shumë të forta për gjithë ata që kanë në plan të konsolidojnë një raport dashurie. Planetet parashikojnë projekte të reja jetëgjata. Ata që janë vetëm, do të tërhiqen shumë pas një personi. Në sferën profesionale do jeni të ngarkuar, por kjo ngarkesë do të sjellë rezultate të kënaqshme.

Virgjëresha

Parashikohen momente të mbushura me intensitet të madh për të gjitha çiftet, të cilat do të kenë dëshirë për të dashuruar dhe për të qenë të dashuruar. Venusi premton që ta jetoni sa më mirë këtë ditë. Ata që janë vetëm, duhet ti bëjnë sytë katër ndaj mashtruesve. Në punë, do t’iu duhet të përfundoni një projekt brenda një limiti kohe, por bëni kujdes të mos hiqni dorë, pasi do ia dilni.

Peshorja

Gjatë kësaj të mërkure mund të arrini një sintoni perfekte me njeriun tuaj të zemrës dhe do të jeni në humor. Ju pret një ditë e bukur! Ata që janë vetëm mund të kenë mundësi të shumta për t’ia nisur nga e para pas një zhgënjimi. Ndërsa në sferën profesionale do të ketë të papritura të kënaqshme.

Akrepi

Parashikohen ndryshime të papritura të cilat do ju lejojnë që të merrni vendime të rëndësishme në dashuri, ndaj bëni kujdes që të mendoheni mirë. Ata që janë vetëm, do të jenë në kërkim të aventurave të reja. Mërkuri do të lejojë që të merrni rezultatet e synuara në sferën profesionale, në sajë të kurorëzimit të disa projekteve tuaja ambicioze.

Shigjetari

Dita do të nisë me disa vështirësi në komunikim me njeriun tuaj të zemrës. Fatmirësisht partneri/ja, do të jetë shumë më i kuptueshëm se sa ju. Ata që janë vetëm, do të bëjnë njohje të reja premtuese. Në punë, nuk do të mungojnë tensionet, ndaj bëni kujdes.

Bricjapi

Në raport me njeriun e zemrës do të përjetoni ndjesi të reja, ndonëse do të keni disa momente pasigurie. Ata që janë vetëm, do të duhet të komunikojnë me një person që nuk e keni përzemër, shkruan noa.al. Në punë, yjet ju ftojnë që të tregoheni të durueshëm dhe të mos dramatizoni çdo gjë.

Ujori

Parashikohen takime magjike, të cilat do të bëjnë që të trokasë zemra fortë. Lidhjet që janë në krizë do të jenë të dominuara nga polemikat. Ndërsa ata që janë vetëm, do të kenë një ditë të mbushur me emocione të forta. Në punë, planetet do ju ndihmojnë në arritjen e synimeve tuaja. Do të dini që të vlerësoheni për aftësitë tuaja.

Peshqit

Dashuritë e lindura prej pak kohësh do të kenë vështirësi në konsolidim. Vetëm raportet pasionante do të arrijnë që të shpëtojnë. Ata që janë vetëm, do të përjetojnë emocione të bukura. Në punë, do të jeni të pavarur dhe të zotët për të drejtuar çdo gjë, pa u ndalur në projektet tuaja.

Marre nga Medialine

Horoskopi i datës 12 qershor 2019

Dashi

Do jeni në humor më të mirë gjatë kësaj dite dhe dalëngadalë do arrini të zgjidhni problemet që ju kanë dalë më herët. Nëse keni një lidhje lëreni pas krahëve të shkuarën e hidhur. Nëse nuk e bëni këtë keni për të pasur probleme në çift dhe gjithë kohës do jeni të mërzitur. Ju beqarët do arrini të keni një ditë të bukur dhe me një ngjarje të rëndësishme. Bëhen gati shpirtërisht. Në punë Venusi do ju favorizojë. Do jeni ne formë të shkëlqyer dhe do e bëni çdo gjë me shumë qejf. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi. Përfitoni për të kryer edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Demi

Hëna dhe Venusi do bëhen bashkë gjatë kësaj dite dhe do ju sigurojnë një jetë më të mirë. Ju të dashuruarit, nën ndikimin e Saturnit, do jeni gati të bëni edhe lëshime vetëm që gjërat mes jush dhe partnerit të ecin sa më mirë. Çdo çast ne fakt do jete interesant. Beqaret do kenë një dite plot ngjyra dhe emocione. Jeta do ju duket edhe me e bukur. Sipas Dritare.net, në punë ka mundësi të zëvendësoni një koleg të sëmurë. Do keni pak më shumë ngarkesë, por do merrni edhe shpërblime. Financat nuk do jenë të mira prandaj kujdes me çdo shpenzim që do kryeni për të mos mbetur me xhepat bosh.

Binjakët

Nëse bëni përpjekjet e duhura sot mund të arrini atë që dëshironi. Mos u dorëzoni edhe sikur gjërat t’iu duken të paarritshme. Për ju të dashuruarit planetët do vazhdojnë të kenë ndikim shumë të madh tek jeta juaj sentimentale. Do jeni më të afërt me partnerin tuaj dhe do kaloni më shumë çaste romantike së bashku. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak kohë para se të hidhni hapa të rëndësishme. Tani për tani nuk ka ardhur ende momenti. Në punë do dini mirë si t’i organizoni punët dhe keni për të arritur qëllimet që i kishit vënë vetes. Ja që kur e bën diçka me dëshirë dhe këmbëngulje ja del gjithmonë. Të ardhurat do vazhdojnë të mbeten të mira.

Gaforrja

Në orët e para të mëngjesit do jeni paksa konfuzë sot, por më pas çdo gjë do qartësohet. Ju të dashuruarit do keni ide fantastike si ta bëni jetën tuaj sa më të bukur. Në çdo moment do përjetoni kënaqësi dhe emocione të paparashikueshme. Ju beqarët nuk do doni ta ndryshoni menjëherë statusin tuaj kështu që tani për tani do e kaloni kohen e lire me miqtë e ngushtë dhe të afërmit. Në planin profesional do mbizotërojë gjatë gjithë kohës rutina. Dëgjojini këshillat e kolegëve dhe pranoni ndihmën e tyre, përndryshe do mbeteni mbrapa. Për financat do jetë ditë e begatë. Gjendja do përmirësohet më shumë sesa e kishit menduar.

Luani

Gjatë kësaj dite do i mendoni gjërat me shumë kujdes dhe nuk do bëni asnjë lloj gabimi. Po patët edhe pak më shumë durim keni për të pasur arritje të jashtëzakonshme. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e qetë dhe pa probleme. Do bashkëpunoni për gjithçka me atë që keni ne krah dhe emocionet kanë për të qenë të forta. Ju beqarët më në fund do e gjeni shpirtin tuaj binjak dhe do filloni një lidhje afatgjatë. Në punë do ketë një bashkëpunim të ri që do ju sjellë mjaft përfitime. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme megjithatë as probleme serioze nuk do keni.

Virgjëresha

Asgjë problematike nuk pritet të ndodhë sot në jetën tuaj. Gjithë kohës do jeni të qetë dhe do dini çfarë vendimesh të merrni. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e mbushur me emocione të mëdha. Në çdo moment do dashuroheni pa dorashka me atë që keni në krah. Ju beqarët do ndihmoheni nga Dielli dhe do arrini ta ndryshoni statusin tuaj. Në punë merrni gjërat sa më shtruar dhe mos kini merak për asgjë. Gjithçka ka për t’iu ecur në mënyrën më të mirë të mundshme. Në planin financiar asgjë nuk ka për të qenë si më parë. Pas masave të marra së fundmi situata do fillojë të stabilizohet.

Peshorja

Gjatë kësaj dite nuk do dini çfarë vendimi të merrni dhe kjo do ju bëjë paksa me ankth. Ju të dashuruarit do ndjeni më shumë se kurrë më parë për partnerin tuaj dhe do mundoheni t’ia shprehni atij emocionet me mënyra nga më të ndryshmet. Ju beqarët nuk duhet të nxitoheni për asgjë pasi pak ditë me vonë yjet kanë programuar diçka vërtet interesante. Punën mirë është të mos e kaloni në plan të dytë. Fokusojuni sa duhet dhe keni për të pasur përfitime të shumta. Duhet patjetër të mendoni edhe për të ardhmen. Sipas Dritare.net, financat do mbeten ende delikate kështu qe tregohuni sa më të matur nëse nuk doni të keni probleme.

Akrepi

Do jeni mjaft ambiciozë dhe të pandalshëm gjatë kësaj dite. Pozitiviteti do ju shoqërojë gjithë kohën. Ju të dashuruarit do merrni vendime të rëndësishme dhe jeta ka për t’iu ndryshuar njëherë e përgjithmonë. Partneri do jetë i gatshëm të bëjë gjithçka që ju të ndiheni sa më mirë. Ju beqarët do keni dashuri me shikim të parë atëherë kur nuk do e prisni. Në punë do luftoni fort për të arritur qëllimin tuaj. Vërtet do lodheni e në disa raste do mërziteni, por dita do mbyllet në favorin tuaj. Për financat do jetë ditë goxha e vështirë. Në rastin më të keq do bëni mirë të kërkoni ndihmën e të afërmve.

Shigjetari

Gjatë gjithë ditës së sotme do jeni më të dashur me të tjerët dhe më të hapur për gjithçka. Plutoni do jetë planeti më i favorshëm për ju të dashuruarit. Në çdo moment do ndiheni mirë me atë që keni në krah. Mosmarrëveshjet e së shkuarës do i harroni përgjithmonë. Ju beqarët do keni një ditë të veçantë dhe të mbushur me njohje të reja. Do e keni vetë në dorë se çfarë hapash do hidhni. Nëse jeni në kërkim të një pune, sot keni për të marrë ftesën e shumëpritur. Jeta juaj tani e tutje do ndryshojë rrënjësisht për mirë. Gjendja e financave nuk do jetë aspak e keqe.

Bricjapi

Sot do i mendoni gjërat më qetësisht dhe do vendosni rregull në jetën tuaj. Për ju që jeni në një lidhje dita do jetë shumë e qëndrueshme. Do i kuptoni gabimet që keni bërë kundrejt partnerit dhe do mundoheni të gjeni mënyrat e duhura për t’i zgjidhur ato. Nëse jeni beqarë do takoni disa persona, por për asnjërin nuk do iu rrahë zemra fort. Në punë do keni vullnet ntë hekurt dhe nuk do lodheni edhe pse do punoni jashtë orarit. Kjo gjë ndodh kur e bëni diçka me dëshirë dhe kënaqësi të madhe. Buxheti do mbetet i mirë kështu që mund ta kryeni edhe ndonjë shpenzim më tepër nga zakonisht.

Ujori

Mundohuni të mos e fajësoni veten për asgjë gjatë kësaj dite dhe keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat. Nëse jeni në një lidhje, as vete nuk do e besoni sesi gjërat do ju rrjedhin aq mirë. Do përjetoni vetëm kënaqësi dhe emocione pozitive me atë që keni në krah. Ju beqarët nga ana tjetër do jeni sharmantë dhe do marrin propozime të shumta. Prisni edhe pak kohë para se të hidhni hapa. Në punë mund të ndodheni edhe në situata delikatë sepse shpesh nuk do e dini çfarë hapash të hidhni. Kërkonin ndihmë pa u druajtur fare. Financat nuk do jenë të këqija dhe nga ana tjetër do keni gjithë kohës mbështetjen e familjarëve.

Peshqit

Gjatë kësaj dite duhet patjetër të bëni një bilanc për jetën tuaj dhe të merrni disa vendime. Nëse keni një lidhje ka mundësi që të kaloni momente të mërzitshme. Shpesh do ju duket sikur partneri nuk iu kupton ose sikur kërkon shumë prej jush, por në fakt është tërësisht e kundërta. Ju beqarëve do ju ndryshojë gjithë rrjedha e gjërave pas një njohjeje interesante që do keni gjatë një darke miqësore apo gjate një ceremonie ku do marrin pjesë. Në punë një koleg do ju bëjë një propozim. Para se t’i jepni përgjigjen përfundimtare peshojini mirë gjërat. Shihni cilat janë përfitimet dhe cilat mund të jenë problemet. Buxheti do jetë tej mase i mirë dhe nuk do keni asnjë tronditje.

The post Horoskopi i datës 12 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Do jeni në humor të shkëlqyer, për beqarët s’do mungojnë takimet romantike/ Horoskopi 12 qershor 2019

Dashi

Mos lejoni që të mashtroheni nga fjalët e bukura të një ish-it tuaj, pasi shpesh janë fjalë me dy kuptime. Mos hiqni dorë nga e tashmja për të jetuar një të shkuar aspak të rehatshme. Ata që janë vetëm, mund të mbështeten tek njohjet e reja dhe të kalojnë një ditë të këndshme. Sa i takon punës, projektet tuaja po shkojnë drejt konsolidimit.

Demi

Venusi iu fton që të jetoni një ditë të lirshme me njeriun tuaj të zemrës, duke i dhënë hov pasionit dhe duke rikuperuar kohën e humbur. Ata që janë vetëm do të bëjnë njohje të reja interesante. Në sferën profesionale situata paraqitet e suksesshme.

Binjakët

Kapriçot e planetit Mars do të krijojnë shqetësime në jetën në çift, duke iu krijuar shumë njerëzve dëshirën për tu larguar. Mundohuni që të mos hyni në krizë. Për ata që janë vetëm, do të ketë emocione të reja pozitive. Në punë prej disa kohësh zgjedhjet tuaja nuk kanë qenë të drejta, po fatmirësisht yjet do ju qëndrojnë pranë dhe do ju mbështesin.

Gaforrja

Parashikohet një periudhë interesante për gjithë ata çifte që duan të zyrtarizojnë lidhjen e tyre. Ndërsa për të tjerë ndonjë keqkuptim i vogël mund të jetë fatal. Kush ka ndërmend që të kërkojë seriozisht shpirtin binjak, do të marrë kënaqësi të mëdha. Në punë do të përballeni me të papritura të cilat do të ngadalësojnë projektet tuaja.

Luani

Parashikohen emocione shumë të forta për gjithë ata që kanë në plan të konsolidojnë një raport dashurie. Planetet parashikojnë projekte të reja jetëgjata. Ata që janë vetëm, do të tërhiqen shumë pas një personi. Në sferën profesionale do jeni të ngarkuar, por kjo ngarkesë do të sjellë rezultate të kënaqshme.

Virgjëresha

Parashikohen momente të mbushura me intensitet të madh për të gjitha çiftet, të cilat do të kenë dëshirë për të dashuruar dhe për të qenë të dashuruar. Venusi premton që ta jetoni sa më mirë këtë ditë. Ata që janë vetëm, duhet ti bëjnë sytë katër ndaj mashtruesve. Në punë, do t’iu duhet të përfundoni një projekt brenda një limiti kohe, por bëni kujdes të mos hiqni dorë, pasi do ia dilni.

Peshorja

Gjatë kësaj të mërkure mund të arrini një sintoni perfekte me njeriun tuaj të zemrës dhe do të jeni në humor. Ju pret një ditë e bukur! Ata që janë vetëm mund të kenë mundësi të shumta për t’ia nisur nga e para pas një zhgënjimi. Ndërsa në sferën profesionale do të ketë të papritura të kënaqshme.

Akrepi

Parashikohen ndryshime të papritura të cilat do ju lejojnë që të merrni vendime të rëndësishme në dashuri, ndaj bëni kujdes që të mendoheni mirë. Ata që janë vetëm, do të jenë në kërkim të aventurave të reja. Mërkuri do të lejojë që të merrni rezultatet e synuara në sferën profesionale, në sajë të kurorëzimit të disa projekteve tuaja ambicioze.

Shigjetari

Dita do të nisë me disa vështirësi në komunikim me njeriun tuaj të zemrës. Fatmirësisht partneri/ja, do të jetë shumë më i kuptueshëm se sa ju. Ata që janë vetëm, do të bëjnë njohje të reja premtuese. Në punë, nuk do të mungojnë tensionet, ndaj bëni kujdes.

Bricjapi

Në raport me njeriun e zemrës do të përjetoni ndjesi të reja, ndonëse do të keni disa momente pasigurie. Ata që janë vetëm, do të duhet të komunikojnë me një person që nuk e keni përzemër. Në punë, yjet ju ftojnë që të tregoheni të durueshëm dhe të mos dramatizoni çdo gjë.

Ujori

Parashikohen takime magjike, të cilat do të bëjnë që të trokasë zemra fortë. Lidhjet që janë në krizë do të jenë të dominuara nga polemikat. Ndërsa ata që janë vetëm, do të kenë një ditë të mbushur me emocione të forta. Në punë, planetet do ju ndihmojnë në arritjen e synimeve tuaja. Do të dini që të vlerësoheni për aftësitë tuaja.

Peshqit

Dashuritë e lindura prej pak kohësh do të kenë vështirësi në konsolidim. Vetëm raportet pasionante do të arrijnë që të shpëtojnë. Ata që janë vetëm, do të përjetojnë emocione të bukura. Në punë, do të jeni të pavarur dhe të zotët për të drejtuar çdo gjë, pa u ndalur në projektet tuaja.

The post Do jeni në humor të shkëlqyer, për beqarët s’do mungojnë takimet romantike/ Horoskopi 12 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Horoskopi 11 Qershor 2019 | Portali Vizion

Dashi

Sot ju duhet të përcaktoni se cila është gjëja më e rëndësishme në jetën tuaj, ose ndryshe mund të bëni gabimin e vendosjes së karrocës përpara kalit. Kjo do të thotë se nëse duhet të pushoni ose të kujdeseni për veten, atëherë bëni kështu.

Demi

Sot ju nuk do të jeni në gjendje të largoheni, duke u fshehur pas dikujt tjetër ose duke u përpjekur të qëndrosh në vetmi. Edhe nëse keni shumë nevojë për njëfarë paqeje dhe heshtjeje, aktivitetet e ditës do t’ju detyrojnë të përfshiheni në diçka të re.

 

Binjakët

Ditët e errëta të së kaluarës nuk do të kthehen për t’ju ndjekur nga pas, kështu që pse keni frikë të nisni një rrugë të re? Një ide e re do të vijë në jetën tuaj dhe do të digjet me shkëlqim, duke ndriçuar rrugën përpara dhe duke ju treguar se nuk keni frikë. Kjo është një kohë për t’u besuar njerëzve që keni përreth.

 

Gaforrja

Dikush nga e kaluara juaj është kthyer sërish dhe po vepron mbi supozimet e vjetra rreth asaj se kush jeni ju. Kjo do të jetë një pikë kthese delikate, por e rëndësishme në marrëdhënien tuaj është reagimi i këtij personi, që do të përcaktojë nëse e ardhmja do t’ju gjejë më afër ose më larg.

 

Luani

Ekziston një betejë që po ndodh brenda jush. Një pjesë e juaja, e cila dëshiron të kalojë të gjithë kohën me njerëz të tjerë po lufton për kontrollin me pjesën e tjetër që thjesht dëshiron të lihet në mendimet e veta. Ju duhet të kaloni më shumë kohë duke vlerësuar gjërat e mira që keni në jetë.

 

Virgjëresha

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë parashikime. Aftësia për të kuptuar se çfarë po ndodh është e fortë. Njerëzit duhet të mbështeten tek ju për të kuptuar gjithçka rreth zhvillimeve politike, ekonomike, kulturore.

 

Peshorja

Përdorni intelektin tuaj shumë më tepër sot dhe lëreni mënjanë sensin e humorit për momentin. Njerëzit duhet të dëgjojnë atë që ju me të vërtetë mendoni për çështjet e vështira dhe duhet të keni pozicionin tuaj të palëkundur. Pasioni juaj mund të frymëzojë njerëz të tjerë për të ndryshuar jetën.

 

Akrepi

Filloni të investoni më shumë rreth pamjes suaj të jashtme. Kështu do të krijoni opinion më pozitiv nëse jeni duke aplikuar për një vend pune. Ruajeni energjinë tuaj dhe jini më të duruar. Kini besim se do të përjetoni atë që meritoni së shpejti.

 

Shigjetari

Përpara se të deklaroni projektet tuaja, përpiquni të hulumtoni në maksimum nëse ato janë të realizueshme. Sot mund të jeni në qendër të vëmendjes së të tjerëve për shkak të punës suaj.

 

Bricjapi

Sot do të ndërmerrni një udhëtim që do të rezultojë relaksues. Përpiquni ta shijoni dhe të mos mendoni aspak për angazhimet në punë. Sa i përket aspektit sentimental, njohje të reja mund të shfaqen.

 

Ujori

Një projekt i fundit i juaji është më afër përfundimit nga sa e keni menduar. Nëse keni kohë për të pastruar hapësirën tuaj të punës, bëjeni. Kjo gjë këshillohet edhe në jetën sentimentale. Pastrojeni atë nga persona që shkaktojnë negativitet.

 

Peshqit

Në çdo gjë që bëni sot, përpiquni të siguroheni që idetë tuaja të shprehen. Është e rëndësishme që mendimet t’ju dëgjohen. Tani po e analizoni botën me shumë efektivitet. Vazhdoni dhe përfitoni nga vrulli i fortë që keni ndërtuar.

Marre nga

Horoskopi i datës 11 qershor 2019

Dashi

Pak nga pak do filloni të keni besim tek ata që ju rrethojnë gjatë kësaj dite dhe do i hidhni hapat më të sigurta. Nëse keni një lidhje mundohuni të jeni sa më të qetë dhe të mos debatoni për gjëra të kota me atë që keni në krah. Po bëtë të kundërtën marrëdhënia mes jush do tensionohet. Ju beqarët do bëni mirë të mos i besoni plotësisht pamjes së jashtme të disa personave për të hedhur hapa me tej. Në punë nuk do ju mungojë aspak motivimi, vetëm se nuk duhet t’iu besoni plotësisht personave që do i keni rreth e rrotull. Në planin financiar nuk keni për të pasur asnjë lloj problemi, kështu që mund të jeni të qetë.

Demi

Nuk do ju mungojë për asnjë çast realizmi gjatë kësaj dite dhe gjërat kanë për t’iu ecur më së miri. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e bukur dhe e ekuilibruar. Nuk do ndodhë asnjë lloj problemi apo mosmarrëveshjeje me atë që keni në krah. Ju beqarët do jeni në humor të mire dhe gati edhe për aventura kalimtare. Për ju e rëndësishme është të mos qëndroni vetëm. Në punë do jeni gjithë kohës nën dritën e projektorëve kështu që duhet të tregoheni të kujdesshëm. Mos thoni fjalë të pamenduara dhe as gjeste të nxituara. Sipas Dritare.net, buxheti do jetë disi më i kënaqshëm se më parë, megjithatë mirë është që të prisni edhe pak para se të bëni investime.

Binjakët

Herë pas here do ndodheni në situata të vështira gjatë kësaj dite dhe do ndiheni në ankth për vendimet që duhet të merrni. Për ju të dashuruarit e sotmja konfliktuale. Në çdo moment do keni debate të forta me të dhe asgjë nuk do ecë si do dëshironit. Nëse jeni beqarë më mirë të mos tentoni të joshni e të flirtoni sepse do ketë persona që do përfitojnë vetëm për t’iu shfrytëzuar. Në punë mos prisni favore nga dikush, por përqendrohuni tek detyra dhe bëni më të mirën që të mundeni. Financat ka rrezik të përkeqësohen ndjeshëm për shkak të shpenzimeve të palogjikshme që do kryeni.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite duhet të bëni përpjekje vërtet të mëdha për të shmangur tensionon dhe problemet në çdo fushë. Ju të dashuruarit do keni mendime shumë të ndryshme nga partneri lidhur me disa çështje dhe marrëdhënia me të nuk ka për të qenë aspak ashtu si e keni ëndërruar. Po u treguat kokëfortë dhe po nuk pranuat të bashkëpunoni nuk keni për të ecur gjatë së bashku. Edhe ju beqarët do jeni pa fat në dashuri. Nëse në punë doni të kërkoni një post të ri, bëni kujdes me mënyrën sesi do e kërkoni këtë gjë. Çdo fjalë e gabuar sot mund t’iu sjellë probleme nesër. Buxhetin mbajeni nën kontroll sepse në të kundërt do keni probleme serioze.

Luan

Do keni temperament paksa të papërmbajtshëm gjatë kësaj dite, por do mundoheni ta keni çdo gjë në favorin tuaj. Për ju të dashuruarit priten momente mjaft pozitive dhe të këndshme. Do merreni vesh për çdo gjë me atë që keni në krah dhe mes jush nuk kane për të lindur debate. Nëse jeni beqarë duhet të prisni momentin e duhur që t’ia shprehin ndjenjat dikujt që pëlqeni. Në punë do iu jepet një mundësi shumë interesante të cilën duhet ta pranoni pa u menduar gjatë. Keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat më pas. Në planin financiar do ju mbështesin mjaft të afërmit dhe situata do fillojë të normalizohet ndjeshëm.

Virgjëresha

Yjet do i keni në favorin tuaj gjatë kësaj dite, por duhet të bëni pak kujdes me mënyrën e të folurit. Nëse keni një lidhje bëni të pamundurën që t’i kushtoni edhe më shumë kohë atij që keni në krah pasi në të kundërt marrëdhënia mes jush do fillojë të ftohet dhe partneri do shohë diku tjetër. Ju beqarët do jeni shumë të paqëndrueshëm në mendime dhe as vete nuk do dini çfarë të bëni. Në punë mirë është të mos ua tregoni kolegëve qëllimin që keni sepse ata do e shfrytëzojnë për t’iu prishur planet. Tregohuni hermetikë dhe do jeni më të fituar. Për financat ka për të qenë një ditë goxha e vështirë dhe stresuese. Bëni kujdes!

Peshorja

Frika nuk e shmang rrezikun kështu që sot duhet të keni më shumë besim dhe të jeni fillimisht të ndershëm me veten tuaj. Për ju të dashuruarit ditë me pak e tensionuar ka për të qenë kjo e sotmja. Do jeni më të logjikshëm dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më herët. Ju beqarët do joshni gjatë gjithë kohës, por nuk do ja dilni ende të filloni një lidhje. Në punë do i keni mendimet e qarta dhe do ndiqni strategji strikte. Çdo gjë për ju ka për të ecur edhe më mirë nga sa e kishit menduar. Sipas Dritare.net, në planin financiar Plutoni do ju shtyjë të tentoni të fitoni para me mënyra të shpejta. Kujdes sepse po gabuat mund të humbni më shumë sesa të fitoni.

Akrepi

Gjatë kësaj dite ka rrezik që gjërat t’iu ecin keq. Do mërziteni shpesh dhe mund të ndiheni të pafuqishëm për të vepruar. Nëse keni një lidhje motivet e debateve me partnerin do jenë më të shumta. Nëse tregoheni paksa më të drejtpërdrejtë me të mbase gjërat mund të përmirësohen. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë duhet të shfrytëzoni çdo mundësi që do iu jepet për të dalë e për të njohur persona të rinj. Në punë duhet të mbani pak distancë nga personat që dikur ju kanë bërë dëm. Nga ana tjetër bëhuni të duruar dhe fillimisht mundohuni të vini rregull. Në planin financiar duhet të jeni sa më vigjilentë që të mundeni sepse vetëm kështu do shmangni problemet.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite optimizmi do ju pushtojë gjatë gjithë kohës dhe buzëqeshja do mbizotërojë në çdo çast. Ju të dashuruarit do përjetoni emocione shumë të forta. Partneri do ju bëjë një deklaratë fantastike e cila do ua mbushë zemrën me gëzim. Ju beqarët do jeni gati edhe për aventura kalimtare mjafton që të mos mbeteni më të vetmuar. Në punë ka mundësi të merrni një propozim mjaft interesant. Peshojini mirë gjërat para se të hidhni vendime të mëdha. Nuk ka për të pasur më kthim mbrapa. Në planin financiar gjendja do vijë duke u përmirësuar. Sido që të jetë shpenzimet duhet të vazhdoni ende t’i kryeni me maturi.

Bricjapi

Ka mundësi t’i shihni gjërat me një sy tjetër sot dhe kjo do ju sjellë goxha probleme. Mundohuni të ndryshoni pa iu ndërlikuar gjërat shumë. Ju të dashuruarit duhet të bëni shumë kujdes që të mos e tradhtoni atë që keni në krah. Po bëtë gabime të tilla jo vetëm që do ndaheni, por do krijoni edhe një përshtypje të keqe për veten. Ju beqarët ka rrezik të jeni impulsivë dhe mund të hidhni hapa të pamenduara mirë. Në punë do jeni mjaft kompetentë, por do keni persona rreth e rrotull që do mundohen gjithë kohës t’iu prishin planet. Largoni gjithë ata të dyshimtët nga vetja. Sektori i financave ka për të mbetur i qëndrueshëm. Do dini mirë si t’i organizoni të ardhurat.

Ujori

Dielli dhe Saturni do bëhen bashkë gjatë kësaj dite për t’iu siguruar momente edhe më të këndshme. Do dini përherë si të veproni. Venusi, perëndesha e dashurisë do ketë goxha ndikim për ju që keni një lidhje. Priten momente të këndshme dhe emocione shumë të forta. Ju beqarët gjithashtu do jeni me fat dhe jeta mund t’iu ndryshojë njëherë e përgjithmonë. Në punë do e bëni çdo gjë cilësore dhe do merrni përgëzime të njëpasnjëshme nga shefat tuaj. Në këtë mënyrë do ndiheni edhe më krenarë për veten. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë që situata të mbetet e qëndrueshme duhet të tregoheni në çdo moment të matur dhe të kujdesshëm.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do bëni mirë të dëgjoni instinktin pasi ai do ju çojë në rrugën e duhur. Do ju duhet të bëni zgjedhje goxha të rëndësishme. Për ju të dashuruarit priten momente entuziaste ka. Sot do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe për gabimet e bëra do kërkoni falje. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër në çdo moment të ditës, pasi personi i ëndrrave mund të shfaqet kur ata më pak do e prisni. Në punë do e adhuroni postin e ri që iu është dhënë. Për të arritur qëllimet përfundimtare do jeni të gatshëm edhe të mbani pak distancë nga kolegët. Buxheti do ketë përmirësime goxha të mëdha falë një trashëgimie ose falë një shpërblimi të majmë.

The post Horoskopi i datës 11 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Ja çfarē rezervuar yjet pēr ditën e sotme

Dashi

Ka disa vështirësi të cilat duhen kaluar për shkak të ndikimit të Hënës, e cila do të stimulojë probleme dhe keqkuptime. Kur jeni të vendosur për të bërë diçka nuk i njihni pengesat, por gjatë kësaj të marte mund të keni të bëni me persona që nuk mendojnë njëlloj si ju. Dashuria fatmirësisht do të vijë drejt forcimit. Edhe kush nuk ndihet i kënaqur deri më tani, do të ketë mundësi që të gjejë diçka të re.

Demi

Urani do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj, por kjo gjë nuk do të thotë se gjërat duhen ndryshuar me zor. Shumë prej jush kanë pësuar ndryshime të konsiderueshme në punë dhe sfera të tjera. Gjërat të cilat në fillim dukeshin të thjeshta për tu menaxhuar, tashmë do të jenë më të komplikuara. Kujdes me raportet sentimentale, pasi vetëm më fatlumët do të jetojnë një verë të rëndësishme sa i takon ndjenjave.

Binjakët

Kjo e martë është mjaft e bukur për të folur për dashurinë me një person që të kupton. Prania e Venusit në shenjën tuaj është shumë e rëndësishme për raportet sentimentale. Megjithatë në punë, parashikohet të ketë tensione, ku do të përballeni me një dilemë. Mjaft të favorshme janë kontaktet, ku nuk do të mungojnë mundësitë e papritura.

Gaforrja

Ju pret një ditë stresuese, gjatë së cilës mund të inatoseni për gjithçka që do të ndodhë. Kjo pasi mund të keni të bëni me bashkëpunëtorë të cilët nuk do të shfaqin besnikërinë që ju mendonit. Në dashuri këshillohet që të veproni me kujdes, pasi mund të ketë zhvillime të pakëndshme.

Luani

Vini nga një fazë ku keni pasur shumë përplasje me partnerin/en, ku keni kaluar edhe një krizë sentimentale. Nëse keni ndryshuar partner/e, tashmë jeni në kërkim të diçkaje të konsoliduar. Kjo periudhë do të jetë e mbushur me shumë zhvillime për ju, por edhe me zgjidhje.

Virgjëresha

Parashikohet një periudhë vendimtare sa i takon sferës profesionale. Nuk do të ketë zhvillime të rëndësishme, por në punë do të ketë ndryshime. Në dashuri do të ndjeni një peshë të madhe mbi supe, duke mos qenë të lirshëm.

Peshorja

Prania e Saturnit në shenjën tuaj, do të sjellë vonesa të ndjeshme lidhur me gjërat që jeni duke bërë. Mund të jeni përballur me ndonjë problem sa i takon shtëpisë, të cilin nuk keni arritur që ta zgjidhni. Ky është momenti i duhur për të kuptuar se si ta trajtoni një lidhje të re.

Akrepi

Në këtë fazë të jetës tuaj keni nevojë për përgjigje të sigurta lidhur me punën. Prania e favorshme e Venusit në shenjën tuaj, do ju lumturojë. Ata që kanë kaluar kriza të forta, tashmë mund të marrin ndonjë përgjigje më shumë. Është një periudhë e favorshme, për të marrë atë që dëshironi.

Shigjetari

Nuk parashikohet një ditë e bukur për të lindurit e kësaj shenje, të cilët duhet të tregohen të matur për atë që do të thonë. Këshillohet që të shmangen polemikat, pasi gjërat nuk do të përfundojnë mirë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku suksesi do të jetë i pjesshëm mes shumë vështirësish, ndoshta për shkak të problemeve lidhur me persona që nuk ju vlerësojnë mjaftueshëm.

Ujori

Më në fund do të keni mundësi që të pushoni, pasi dita parashikohet të jetë mjaft pozitive, shkruan noa.al. Në sferën profesionale do të merrni kënaqësi të shumta dhe do të ketë të reja premtuese.

Peshqit

Kjo është një ditë rikuperimi në nivel të përgjithshëm, por mund të ketë probleme sërish lidhur me fushën sentimentale. Mundohuni që të mos e zgjidhni me një “tradhti”, pasi do të hapnit vetëm telashe.

The post Ja çfarē rezervuar yjet pēr ditën e sotme appeared first on Media Line.

Marre nga Medialine

Shenjat që sot do të kenë të papritura, surprizat për beqarët/Horoskopi 11 qershor 2019

Dashi

Ka disa vështirësi të cilat duhen kaluar për shkak të ndikimit të Hënës, e cila do të stimulojë probleme dhe keqkuptime. Kur jeni të vendosur për të bërë diçka nuk i njihni pengesat, por gjatë kësaj të marte mund të keni të bëni me persona që nuk mendojnë njëlloj si ju. Dashuria fatmirësisht do të vijë drejt forcimit. Edhe kush nuk ndihet i kënaqur deri më tani, do të ketë mundësi që të gjejë diçka të re.

Demi

Urani do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj, por kjo gjë nuk do të thotë se gjërat duhen ndryshuar me zor. Shumë prej jush kanë pësuar ndryshime të konsiderueshme në punë dhe sfera të tjera. Gjërat të cilat në fillim dukeshin të thjeshta për tu menaxhuar, tashmë do të jenë më të komplikuara. Kujdes me raportet sentimentale, pasi vetëm më fatlumët do të jetojnë një verë të rëndësishme sa i takon ndjenjave.

Binjakët

Kjo e martë është mjaft e bukur për të folur për dashurinë me një person që të kupton. Prania e Venusit në shenjën tuaj është shumë e rëndësishme për raportet sentimentale. Megjithatë në punë, parashikohet të ketë tensione, ku do të përballeni me një dilemë. Mjaft të favorshme janë kontaktet, ku nuk do të mungojnë mundësitë e papritura.

Gaforrja

Ju pret një ditë stresuese, gjatë së cilës mund të inatoseni për gjithçka që do të ndodhë. Kjo pasi mund të keni të bëni me bashkëpunëtorë të cilët nuk do të shfaqin besnikërinë që ju mendonit. Në dashuri këshillohet që të veproni me kujdes, pasi mund të ketë zhvillime të pakëndshme.

Luani

Vini nga një fazë ku keni pasur shumë përplasje me partnerin/en, ku keni kaluar edhe një krizë sentimentale. Nëse keni ndryshuar partner/e, tashmë jeni në kërkim të diçkaje të konsoliduar. Kjo periudhë do të jetë e mbushur me shumë zhvillime për ju, por edhe me zgjidhje.

Virgjëresha

Parashikohet një periudhë vendimtare sa i takon sferës profesionale. Nuk do të ketë zhvillime të rëndësishme, por në punë do të ketë ndryshime. Në dashuri do të ndjeni një peshë të madhe mbi supe, duke mos qenë të lirshëm.

Peshorja

Prania e Saturnit në shenjën tuaj, do të sjellë vonesa të ndjeshme lidhur me gjërat që jeni duke bërë. Mund të jeni përballur me ndonjë problem sa i takon shtëpisë, të cilin nuk keni arritur që ta zgjidhni. Ky është momenti i duhur për të kuptuar se si ta trajtoni një lidhje të re.

Akrepi

Në këtë fazë të jetës tuaj keni nevojë për përgjigje të sigurta lidhur me punën. Prania e favorshme e Venusit në shenjën tuaj, do ju lumturojë. Ata që kanë kaluar kriza të forta, tashmë mund të marrin ndonjë përgjigje më shumë. Është një periudhë e favorshme, për të marrë atë që dëshironi.

Shigjetari

Nuk parashikohet një ditë e bukur për të lindurit e kësaj shenje, të cilët duhet të tregohen të matur për atë që do të thonë. Këshillohet që të shmangen polemikat, pasi gjërat nuk do të përfundojnë mirë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë neutrale, ku suksesi do të jetë i pjesshëm mes shumë vështirësish, ndoshta për shkak të problemeve lidhur me persona që nuk ju vlerësojnë mjaftueshëm.

Ujori

Më në fund do të keni mundësi që të pushoni, pasi dita parashikohet të jetë mjaft pozitive. Në sferën profesionale do të merrni kënaqësi të shumta dhe do të ketë të reja premtuese.

Peshqit

Kjo është një ditë rikuperimi në nivel të përgjithshëm, por mund të ketë probleme sërish lidhur me fushën sentimentale. Mundohuni që të mos e zgjidhni me një “tradhti”, pasi do të hapnit vetëm telashe.

The post Shenjat që sot do të kenë të papritura, surprizat për beqarët/Horoskopi 11 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Horoskopi javor 10-16 qershor 2019

Dashi

Sido që t’iu vijnë punët gjatë kësaj jave, mundohuni t’iu tregoni të gjithëve se jeni të pamposhtur. Tensioni do e pushtojë këtë jave jetën tuaj në çift. Do kaloni një krizë të vështirë kështu që bëhuni gati. Mundohuni të toleroni pak më tepër nëse doni të vazhdoni të qëndroni bashkë. Ju beqarët do vini mbi gjithçka çështjet e zemrës. Priten takime emocionuese dhe mjaft interesante. Përfitoni nga ato. Në planin financiar duhet të tregoheni sa më të matur sepse një gabim i vogël do ua tronditë buxhetin. Shëndeti në përgjithësi do jetë i mirë. Ata që kanë probleme me tensionin duhet të bëjnë një kontroll tek mjeku. Në punë do jeni plot energji dhe më në fund do filloni të realizoni projektet që kishit menduar.

Demi

Këtë jave nuk duhet të jeni të ashpër me veten tuaj dhe nuk duhet t’i tregoni askujt pikat e dobëta. Nëse keni një lidhje do jeni gjithë kohës në të njëjtën linje me partnerin dhe do bëni më të mirën për vazhdimësinë e lidhjes. Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do lindin aspak mosmarrëveshje. Ju beqarët duhet të silleni sa më natyrshëm dhe të mos thurni gënjeshtra për të tërhequr dikë. Vetëm ashtu mund të keni mundësi të filloni një lidhje të qëndrueshme. Buxheti do përmirësohet goxha sepse më në fund do ju aprovohet një rritje page që keni kërkuar prej kohësh. Sipas Dritare.net, shëndeti nuk do ketë probleme të mëdha, megjithatë duhet të mësoni të menaxhoni stresin. Në pune do ketë goxha turbullira, po në fund të javës do arrini çdo gjë që keni dashur.

Binjakët

Nën influencën e madhe të Venusit këtë javë do kaloni momente intensive. Nëse keni një lidhje do jetoni gjithë kohës në një ambienti përherë pasionant. Mes jush dhe atij që keni në krah do ketë vetëm dashuri, respekt dhe ngrohtësi. Nëse jeni beqarë duhet të dilni e të njiheni me sa më shumë persona që të mundni sepse ashtu do mund të bëni më pas përzgjedhjen më të mirë. Yjet do e ndikojnë pozitivisht edhe sektorin financiar, por nëse ju shpenzoni pa kursim do vijë një moment kur situata do fillojë të bëhet problematike. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e përkryer. Herë pas here do ndiheni të lodhur e të këputur. Në punë do jeni gjithë kohës ambicioze dhe nuk do dorëzoheni përpara çdo lloj sfide.

Gaforrja

Nëse arrini t’i menaxhoni ndjenjat gjatë kësaj javë çdo gjë do ju ecë më së miri. Ju të dashuruarit do kalon momente shumë të bukura me partnerin dhe do kujtoni edhe kohët e vjetra që keni kaluar së bashku. Buzëqeshja do mbizotërojë në çdo moment. Ju beqarët nuk duhet të tregoheni shumë naivë sepse do lëndoheni tej mase. Buxheti ka për të qenë mjaft delikat. Pranojeni ndihmën e ndonjë familjari sepse me të vërtetë që do ju duhen para. Në sektorin e shëndetit gjërat do shkojnë më së miri. Do keni rezistencë të mire dhe nuk pritet as shqetësimi më i vogël. Në punë do jetë periudhë e favorshme për plotësimin e disa prej objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do arrini atë që keni programuar prej kohësh.

Luani

Mësoni nga gabimet e së shkuarës këtë javë dhe mos i përsërisni më ato. Nuk do keni aspak probleme me partnerin, përkundrazi do merreni vesh më mirë me të dhe do kaloni më tepër kohë së bashku. Edhe ju beqarët do keni një ditë plot ngjyra dhe emocione. Mund të merrni edhe propozime nga turistët. Në planin financiar ka ardhur koha të ecni me plane dhe me llogari pasi po vazhduat të shpenzoni me sy mbyllur keni për t’u penduar. Fizikisht do ndiheni mirë, megjithatë disa ushtrime fizike dhe pak më tepër kujdes me ushqimin do iu ndihmojnë të keni energji më shumë. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit ndër kolegët. Shefat do iu japin edhe mundësi te shprehni mendimet që keni mbi një temë delikate.

Virgjëresha

Mundohuni të vini në praktikë ato që keni mësuar kohët e fundit dhe çdo gjë do ju ecë më së miri. Pas shumë zënkash në çift do jeni disi më të qetë. Do e kuptoni që edhe ju keni pasur gabimet tuaja, nuk ka qenë vetëm faji i partnerit. Për ju beqarët do ketë ndryshime drastike kështu që duhet të përgatiteni shpirtërisht. Financat do dini si t’i mbani gjithë kohës nën kontroll dhe nuk do keni as vështirësinë më të vogël. Për disa madje mund të ketë edhe përmirësime. Shëndeti nuk do jetë aspak problematik edhe pse lodhja do bëjë të vetën. Flini me tepër dhe do keni më shumë energji . Në jetën profesionale do jeni plot vullnet dhe dëshirë për të ecur përpara. Inteligjenca dhe kujdesi që keni do iu çojë atje ku dëshironi.

Peshorja

Më në fund yjet do ju sjellin qetësi dhe harmoni në jetën tuaj. Periudhë e veçantë ka për të qenë kjo për ata që janë në një lidhje. Partneri do ju mbajë gjithë kohës në pëllëmbë të dorës. Nëse jeni beqarë mund të keni dashuri me shikim të pare dhe çdo gjë do ju ndryshojë brenda pak minutash. Bëjini sytë katër gjithë kohës. Në planin financiar nuk duhen ndërmarrë rreziqe edhe pse në fakt gjendja do jete e kënaqshme. Shëndeti do ketë disa shqetësime. Mos hani më tepër sesa duhet sepse stomaku juaj do jetë i ndjeshëm dhe do ndieni dhimbje. Edhe lodhja do sjellë pasojat e veta. Sipas Dritare.net, në punë mundohuni të ndryshoni rutinën dhe të provoni përvoja të reja. Me pak mundim do arrini atje ku dëshironi.

Akrepi

Kjo javë do jetë më pak pasiononte, por jo e keqe. Ju të dashuruarit do përjetoni edhe momente pozitive edhe negative. Herë pas here do gjendeni edhe në situata delikate dhe nuk do dini çfarë të bëni. Ju beqarët duhet të jeni realistë dhe nuk duhet të kërkoni në asnjë mënyrë gjëra të parealizueshme. Shpenzimet kryejini me shumë kujdes sepse në të kundërt situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit. Lodhja do ndikojë së tepërmi tek shëndeti. Nga ana tjetër mbrohuni edhe nga vapa e madhe dhe djersitja sepse do keni probleme më pas. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Disave do iu bëhen edhe disa propozime të papritura, por mjaft interesante.

Shigjetari

Javë e mbushur me energji pozitive për të gjithë. Jeta juaj në çift do stabilizohet goxha. Komunikimi do rivendoset dhe do i shihni gjërat me një sy tjetër. Edhe ju beqarët do jeni me shumë fat në dashuri dhe jeta do ju ndryshojë brenda pak ditësh. Ka mundësi që një mik t’iu ndihmoje për të gjetur personin e duhur. Shpenzimet kufizojini sa më shumë që të mundeni sepse do keni probleme të mëdha nëse nuk e bëni këtë. Influenca e yjeve do jetë kontradiktore në sektorin e shëndetit. Tregohuni më të kujdesshëm dhe për çdo shqetësim këshillohuni sa më parë me mjekun. Në pune do përballeni me probleme dhe do jeni gjithë kohës të stresuar.

Bricjapi

Mësoni të jeni të duruar dhe të keni më shumë besim tek vetja këtë javë. Për ju që jeni në një lidhje kjo ka për të qenë një periudhë e qëndrueshme dhe pa probleme serioze. Do i zgjidhni me qetësi edhe disa hatërmbetje të vjetra dhe do e pranoni se keni bërë gabime edhe ju. Nëse jeni beqarë do keni një javë të mbushur me takime shumë të bukura, të cilat do ua ndryshojnë jetën njëherë e mirë. Në planin financiar nuk do jeni të rrezikuar, megjithatë mirë është që të bëni llogari para se të shpenzoni. Shëndeti nuk do jete aspak i keq, përkundrazi do jeni më të qetë edhe nga nervat dhe do ndiheni më energjike. Sektori profesional do iu japë kënaqësi akoma më të mëdha sepse do përmbyllen me sukses edhe disa çështje të hershme.

Ujori

Këtë javë do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të mëdha. Nëse jeni në një lidhje do i shprehni pafund ndjenjat dhe do arrini ta përmirësoni marrëdhënien që keni krijuar. Imagjinata nuk do ju mungojë asnjë ditë. Ju beqarët do jeni të parrezistueshem dhe do merrni propozime shumë interesante. Në vend që të mendoheni gjatë, më mirë të japin menjëherë përgjigje. Në planin financiar do i bëni me shumë kujdes llogaritë dhe nuk do hasni probleme. Edhe ju që keni pasur vështirësi së fundmi do filloni të ringrihen fale ndihmës së të afërmve. Shëndeti mund të ketë probleme nëse nuk bëni shumë kujdes. Në punë komunikimi, këmbëngulja dhe largpamësia do ju bëjë të arrini ato që doni.

Peshqit

Gjate kësaj jave yjet do i keni në anën tuaj dhe ata d ju ndihmojnë të ecni në rrugën e duhur. Ju të dashuruarit do e çmoni më shumë atë që keni në krah dhe do i përkushtoheni më tepër. Nëse ai iu bën një propozim për të ardhmen mendohuni mirë para së të jepni çfarëdo lloj përgjigjeje. Me shpenzimet do tregoheni goxha të matur dhe kjo do iu ndihmojë ta stabilizoni buxhetin. Që shëndeti të jetë i mirë duhet të bëni pak më shumë aktivitet fizik dhe të ecni më tepër më këmbë. Kujdes më shumë duhet të bëni nga dielli i nxehtë. Në punë më në fund do i arrini të gjitha ambiciet që i kishit vëne vetes. Do keni sukses të garantuar dhe falë kësaj do ndiheni të plotësuar. 

The post Horoskopi javor 10-16 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews