Aktualitet Lajme

Zjarr në Lukovë, banorët shuajnë flakët përgjatë natës

Loading...

Një zjarr ka rënë pasditen e djeshme në Lukovë të Himarës ku si pasojë janë djegur disa rrënjë ullinjsh, pemë dhe shkurre. Gazetari i Report Tv, Limos Disdani bën të ditur se zjarri që kishte rënë në zonën e ullishtes është izoluar nga banorët pasi shërbimi zjarrfikës e ka patur të pamundur që të ndërhyjë në zonë për shkak të terrenit.

Loading...

Shkaqet e këtij zjarri ene nuk dihen, megjithatë flakët janë shuar tërësisht në mesnatë.

The post Zjarr në Lukovë, banorët shuajnë flakët përgjatë natës appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani