Lajme

Vuçiç po lufton për Kosovën –

Loading...

Patriarku i Serbisë, Irinej, ka thënë se Presidenti serb Alekandar Vuçiç është dule luftuar për Kosovën. Sipas tij, Vuçiç po lufton për Serbinë dhe gjithçka që lidhet me emrin serb.

Këto deklarata, patriarku Irinej i ka thënë pas sesionit të rregullt vjetor të Kishës Ortodokse Serbe. Në këtë takim ka qenë i pranishëm edhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç.

Patriarku Irinej, me këtë rast theksoi se ky nuk ishte vetëm qëndrimi i tij personal, por edhe i Kishës Serbe. /klankosova

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani