KOSOVA

Vriten gjashtë persona në kishën në Burkina Faso – duke përfshirë edhe një prift –

Loading...

17:35, 12 Maj 2019

Persona të armatosur kanë djegur kishën dhe kanë vrarë gjashtë persona, duke përfshirë një prift në kishën e Burkina Faso, transmeton .

Sulmi ndodhi në mëngjes në qytetin verior të Dablo, thuhet sipas burimeve të një zyrtari të lartë të sigurisë.

“Rreth orës 9:00, persona të armatosur kanë hyrë me forcë në kishën katolike. Ata filluan të qëllonin” ka thënë për AFP kryebashkiaku i Diablo-s, Ousmane Zongo.

Loading...

 

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani