Aktualitet Lajme

Vrau një person me 12 plumba, arrestohet Skënder Baku

Loading...

Është arrestuar nga Policia e Durrësit shtetasi Skënder Baku, 53 vjeç, banues në Luz të Fushë Krujës. Baku ishte në kërkim nga autoritetet pasi Gjykata për Krimet e Rënda në Tiranë, e ka dënuar me 35 vjet burg, për veprat penale “Vrasje për gjakmarrje, kryer në bashkëpunim “dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Ai është dënuar për vrasjen e shtetasit Lulzim Shera, në shtator të 2013-ës, në qytetin e Fushë Krujës.

Ngjarja

Në vitin 1992, Lulzim Shera ishte i burgosur në burgun 313, për shkak se ishte shpallur fajtor për veprën penale të “shkaktimit të vetëvrasjes”. Por pas një konflikti në ambientet e burgut, Shera vrau me sende të forta shtetasin Arjan Baku, vëllai i personit të arrestuar sot nga policia.

Loading...

Vijon…


Top Channel

Marre nga Top Channel

Loading...
SuperDyqani