KOSOVA

Vrau ish-bashkëshorten – Apeli e lë në burg të përjetshëm vrasësin e gjyqtares –

Loading...

12:35, 15 Maj 2019

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda në Shqipëri la në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Fadil Kasemin, i akuzuar për vrasjen e ish-gruas së tij, gjyqtares Fildese Hafizi.

Kasemi u shpall fajtor edhe për armëmbajtje pa leje dhe rrëmbim personi.

Kujtojmë se në gjykimin në Shkallë të Parë, Fadil Kasemi e pranoi fajësinë për vrasjen, ndërsa tha që kjo ka ardhur si pasojë e dyshimeve për tradhti.

Loading...

Ndërkohë për akuzën e rrëmbimit, Kasemi e mohoi duke pretenduar se e ka udhëzuar atë që ta çonte në Komisariat dhe jo të arratisej, raporton Tch, transmeton .

 

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani