Sport

Volejboll, Husaj shpallet kampion në Francë –

Loading...

Turs i Gazmend Husajt është shpallur kampion i Francës në volejboll. Një tjetër sukses pas kupës së fituar 2 më parë. Turs arriti të triumfojë edhe në finalen e dytë me Shomo me rezultatin 3 – 0 me sete në sfidën e luajtur mbrëmjen e së shtunës.

Loading...

Ky është titulli i tetë kampion për Turs dhe trofeu i dytë për Gazmend Husajn, i cili është kapiten i Kombëtares. Objektivi i radhës do të jetë Liga e Kampionëve, ku skuadra  Husajt ka triumfuar në vitin 2005.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani