Lifestyle

Vje.dhja e mijëra frangave nga Loredana, merret në pyetje ministri shqiptar

Loading...

Loredana Zefi është ende nën hetim nga autoritetet zviceriane pasi çifti zvicerian e akuzoi se i kishte vje.dhur më shumë se 700 mijë franga.

Lidhur me këtë çështje që ka bërë bujë në Zvicër e Shqipëri, mediat zviceriane kanë marrë në pyetje edhe ministrin kosovar.

Bëhet fjalë për Valdrin Llukën, ministri i Zhvillimit Ekonomik në Kosovë, i cili gjatë një vizite në Zvicër e në një intervistë për mediat, është pyetur edhe mbi skandalin e reperes shqiptare dhe si e dëmton ajo imazhin e Kosovës para Zvicrës.

Loading...

“Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, dhash dy intervista për mediume, për gazetën prestigjioze NZZ Neue Zürcher Zeitung dhe TV Nau. Nga kjo e fundit, kisha një pyetje për Loredanen dhe nëse rasti i saj dëmton imazhin e Kosovës përballë Zvicrës“, ka shkruar ministri Lluka në Facebook.

The post Vje.dhja e mijëra frangave nga Loredana, merret në pyetje ministri shqiptar appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani