KOSOVA Lajme

Vetëm pak ditë pasi u shndërrua në muze, kështu u shkatërrua treni ‘Bllaca 99’ (Pamjet)

Loading...

Vetëm pak ditë pasi u shndërrua në muze, qytetarë të papërgjegjshëm shkatërruan trenin ‘Bllaca 99’.

Para një muaji, më saktësisht më 10 prill të këtij viti, në fshatin Bllacë të Hanit të Elezit u shënua 20-vjetori i gjenocidit serb dhe spastrimit etnik “Bllaca 99”.

Po këtë ditë, është vendosur edhe gurthemeli i Muzeut të Gjenocidit Serb, në të cilin po qëndron edhe treni i cili kishte bartur mbi 400 mijë shqiptarë.


Mirëpo, nuk ka kaluar shumë kohë dhe ky tren që u shndërrua në muze, u shkatërrua nga persona të papërgjegjshëm.

Gazeta ka siguruar pamje të trenit nga brenda, i cili duket në gjendje të tmerrshme.

Për më shumë shikoni pamjet:

Loading...

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani