KOSOVA Lajme

Veseli flet për nominimet për kryeministër që dje iu bënë nga nënkryetarët e PDK-së

Loading...

Kryetari i PDK-së, njëherësh edhe kryetar i Kuvendit Kadri Veseli pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka folur për caktimin e mbajtjes së seancës lidhur em gjenocidin serb në Kosovë, shkruan gazeta Blic.

Në këtë konferencë ai është pyetur edhe për nominimet që partia e tij gjatë ditës së djeshme ia bëri për kryeministër.

“Aktualisht kisha pasur dëshirë të fokusohem ka gjenocidi serb pastaj ka ana e kërrigës do të fokusohemi më vonë por do të vie edhe ai moment. E di që ka nga pak edhe skepticizëm e kjo më së shumti po më pengon”, tha Veseli.

Loading...

“Ky Tribunal do të marrë kohë. Drejtësia Ndërkombëtare nuk e ka kryer punën e vet. Askush nuk ka të drejtë as ta mohojë të vërtetën se çfarë ka ndodhur në Kosovë. Shteti serb ka kryer gjenocid dhe duhet të përgjigjet”

“Aktakuzat do të ngrihen nga gjyqësia jonë”, tha ai./Gazeta Blic

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani