Sport

Unai Emery: Liverpooli është një shembull i mirë për ne

Loading...

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, duke folur për ndeshjen e ardhshme në finale e Evropa Ligës kundër Chelsea, vlerësoi skuadrën e Liverpool për arritjet e tyre.

“Çdo trajner do të kishte zgjedhur të shkonte atje, ne kemi arritur të stabilizojmë skuadrën dhe tani rezultatet dhe qëllimet duhet të vijnë.

Liverpool tre vjet më parë luajti finalen e Evropa Ligës dhe tani po luan në finalen e Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic.

“Ata janë një shembull i mirë për ne, ne jemi në procesin e rimëkëmbjes për të qenë ndër katër të parët, ne duhet të shkojmë një hap më tej “, tha Unai Emery.

Loading...

Siç është raportuar më parë, mesfushori i Arsenalit Henrikh Mkhitaryan nuk do të marrë pjesë në finalen e Europa League të planifikuar për në 29 maj në Baku.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani