Aktualitet

Uji si lumë, shirat e shumtë bllokojnë autostradën Tiranë-Durrës, mezi shkohet në Rinas (Video)

Loading...

TIRANË– Shirat e shumtë kanë sjellë bllokimin e rrugës Tiranë-Durrës ditën e sotme.

Në video e sigurar nga Dosja.al shihet se rruga është pothuajse e pakalueshme. Teksa një automjet mundohet të shkojë për në Rinas uji që rrjedh si lumë nga njëra anë e rrugës në anën tjetër, e bën mjaft të vështirë kalimin.

Loading...

Bëhet fjalë për kanalin që u zgjerua vetëm pak muaj më parë. Kanali u zgjerua për të mos lejuar më përmbytjen e rrugës, pasi ishte shumë i vogël dhe uji bllokohej. Por ja që përmbytje ndodhein ende në këtë seksion rruge.

(f.m & a.s/dosja.al)

 

 

The post Uji si lumë, shirat e shumtë bllokojnë autostradën Tiranë-Durrës, mezi shkohet në Rinas (Video) appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani