Aktualitet

U propozua nga studentët, pedagogu Llesh Lleshaj zgjidhet anëtar bordi në UT

Loading...

TIRANË– Pedagogu Llesh Lleshaj është zgjedhur anëtar bordi në Universitetin e Tiranës. Ai ka triumfuar ndaj dy kandidatëve të tjerë, aktorit të humorit Florian Binaj dhe Denata Toçe.

Loading...
Kandidatët dhe votat e fituara

Lleshaj ka fituar bindshëm në fakultetin e ekonomikut ku ka marrë 1608 vota. Pedagogu është propozuar nga studentët, të cilët gjatë protestës së dhjetorit 2018, kërkuan që në bordin e administrimit të kishte një përfaqësues për ta.

(f.m/dosja.al)

The post U propozua nga studentët, pedagogu Llesh Lleshaj zgjidhet anëtar bordi në UT appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani