Lifestyle

U bënë prindër për herë të parë, Granit Xhaka zbulon kuptimin special të emrit të vajzës

Loading...

Dy ditë më parë, futbollisti shqiptar Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, u bënë prindër për herë të parë.

Vet Graniti publikoi një foto në të cilën shfaqeshin duart e dyshes me vogëlushen e tyre. Emri i vajzës së tyre është Ayana.

Së fundmi, është zbuluar dhe kuptimi i emrit të vajzës. Sipas “Prive”, Ayna është një emër indirekt Kur’anor për vajzat, që nënkupton një vajzë që ka sy të mëdhenj dhe të mprehtë.

Loading...

Rrjedh nga rrënja (sytë) AIN-Y-N, e cila përdoret në shumë vende në Kur’an. Në kulturën etiopiane, i njëjti emër nënkupton një ‘lule të bukur’.

The post U bënë prindër për herë të parë, Granit Xhaka zbulon kuptimin special të emrit të vajzës appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani