Sport

Tronditet Juventus, Max Allegri largohet nga pankina e “Zonjës” –

Loading...

Masimilliano Allegri nuk do të jetë më trajner i Juventusit. Zërat që qarkullonin ditët e fundit janë konfirmuar nga vetë klubi Juventin me anë të një deklarate zyrtare shpërndarë për mediat.

Uefa Champions League, La Juventus Visita Il Campo Alla Vigilia Della Sfida Con L'ajax
Uefa Champions League, La Juventus Visita Il Campo Alla Vigilia Della Sfida Con L’ajax

“Allegri nuk do të ulet në pankinën e Juventusit për sezonin e ardhshëm 2019/2020. Tekniku dhe presidenti Agnelli do të takohen bashkë për një konferencë për mediat që do të mbahet nesë në orën 14:00”, lexohet në njoftimin e “Zonjës së Vjetër”.
(balkanweb)

Loading...

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani