Histori njerëzore

Trajkoviq merr një vendim për Vuçiqin e Gjuriqin, ka një thirrje për policinë

Loading...


Politikanja serbe, Rada Trajkovic, e ka paditur presdienti e Serbisë, Aleksander Vucic, pasi ajo ka konstatuar se ky i fundit me deklarime e tij ka vënë në rrezik sigurinë dhe jetën e saj.

Loading...

Këtë e ka konfirmuar avokati i saj Vladimir Gajic sot, shkruan N1.

Përveç Vuçiqit, Trajkoviq ka ngritur padi edhe ndaj drejtori të të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, për shkak se ai ka publikuar dokumente sekrete për dëshminë e saj para prokurorëve të Republikës……

Burimi

Loading...
SuperDyqani