Aktualitet Lajme

Tjetër përplasje/ Protestuesit prishin gardhin metalik –

Loading...

TIRANË

Një përplasje ka ndodhur mes protestuesve në krahun e sipërm të Kryeministrisë, nga ana e Rognerit. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se pProtestuesit, në krye të të cilëve ishte ish-deputeti Flamur Noka kanë rrëzuar gardhin metalik të vendosur nga policia dhe janë futur në pjesën e lulishtes së Kryeministrisë duke u konfrontuar me forcat e policisë.

Nga ana tjetër policia është përgjigjur me gaz lotsjellës dhe protestuesit janë shpërndarë.

(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani