Sport

Titulli te Partizani, Tirana në Superligë –

Loading...

Ish-sulmuesi i Partizanit kampion në vitin 1993, Edmond Dosti, këshillon që vetëm qetësia dhe disiplina në fushë do të sjellin fitoren e të kuqve. Të fitosh në derbi dhe të fitosh kampionatin është e jashtëzakonshme, nuk duhet kalu në eufori, Partizani i qetë dhe i disiplinuar.

Por, a ka forcë Partizani, që në këtë fundsezoni të arrijë të fitojë takimin e së dielës.

Loading...

‘Profesor Gega ka futur frymen e ekipit dhe kjo është forca e Partizanit”.

Moke Dosti siç e njohin tifozët e viteve 90, edhe pse pret që të kuqtë të fitojnë, shpreson tek qëndrimi i Tiranës në Superligë.Tirana i duhet futbollit shqiptar, derbi i duhet, por Parizani nuk duhet të tolerojë dhe të jetë Fair-Play me kampionatin.

Edmond Dosti, i cili prej vitesh jeton në Austri është rikthyer për të parë skuadrën e tij të zemrës të kurorëzohet kampione.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani