Lajme

Tiranë, protesta para Drejtorisë së Policisë së Shtetit, opozita kërkon lirimin e të arrestuarve

Loading...

Ashtu siç kishte paralajmëruar, opozita e bashkuar është mbledhur për të protestuar para Drejtorisë së Policisë së Shtetit, në Tiranë, duke dënuar, sipas saj, aktin e dhunimit të qytetarëve dhe të sekretarit organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapit, gjatë protestës së mbrëmshme.

Loading...

Përfaqësues të shumtë të Partisë Demokratike qëndruan në krah të qytetarëve, ndërsa në mesin e tyre ishte edhe Aurela Basha, bashkëshortja e liderit demokrat Lulzim Basha. Ndërkohë, dhjetra efektivë të Policisë së Shtetit ndodhen aty për të mbajtur situatën nën kontroll.

Të pranishëm në protestë kanë qenë edhe drejtuesit e forcave aleate të Partisë Demokratike, si Dashamir Shehi, Fatmir Mediu, Nard Ndoka etj.

Pas protestës së mbrëmshme të forcave politike opozitare, Policia e Shtetit ka ndaluar më shumë se 50 persona.

Marre nga Next TV

Loading...
SuperDyqani