Lajme

“Tirana e sotme është e mbindërtuar”, Veliaj thyen rekord, për dy vite jep 313 leje ndërtimi (VIDEO) –

Loading...


Erion Veliaj në fushatën për zgjedhjet lokale në vitin 2015 shprehej se nëse kryebashkiak do të zgjidhej ai, do të anuloheshin të gjitha lejet e ndërtimit në Tiranë, dhe do jepeshin sa më larg qendrës.

Por pas katër vitesh të gjithë e dimë se si është situata, ku fatkeqësisht nga premtimi për 0 ndërtime, Veliaj kaloi në krahun tjetër ekstrem duke u bërë një ndër kryebashkiakët që ka dhënë më shumë leje ndërtimi.

Në videon e mëposhtme të publikuar nga Nisma Thurje keni me zë dhe figurë se si ai shprehej para se të bëhej kryetar dhe realitetin si është sot.

Ndërkohë që në statistikat e mëposhtme, të marra nga INSTAT, në dy vite janë dhënë 313 leje ndërtimi nga viti 2016 deri në 2018.

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani