KOSOVA Lajme

Thaçi nuk ulet afër Ilir Metës e Vuçiqit me rastin e inaugurimit të Pendarovskit

Loading...

Presidenti i Republikës së Bullgarisë Rumen Radev, Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçicq President i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi kanë qenë prezentë në inaugurimin e presidentit të pestë të vendit, Stevo Pendarovski.

 

Loading...

Ceremonia mbahet në Kuvend ku kanë ardhur dhe personalitete të tjera të shumta nga rajoni dhe vendi, dhe përfaqësues të komuniteteve fetare dhe të trupit diplomatik. Ceremonia u ndoq nga ish-presidenti Branko Cërvenkovski dhe Georgi Ivanov, si dhe gruaja e ish-presidentit Boris Trajkovski, Vilma. /Alsat-M/

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani