Kuriozitete

Temperatura deri në 22°C, ja si do jetë moti sot

Loading...


Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin.

Më të dukshme paraqiten në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa bregdeti dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C në zonat malore deri në 22°C zona e ulët dhe bregdeti.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 25-28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    8/22 Diell shi

Kukës    6/16 Diell shi

Lezhë    9/20 Diell shi

Dibër    4/14 Diell shi

Durrës    9/22 Diell shi

Tiranë    8/22 Diell shi

Elbasan    9/22 Diell shi

Berat    5/22 Diell shi

Vlorë    9/20 Diell shi

Korçë    4/14 Diell shi

Gjirokastër    7/20 Diell shi

Sarandë    9/19 Diell shi.

Marre nga TPZ.al

Loading...