Aktualitet Lajme

“Tahiri do të nxjerri filmimet në ora 16:00”, deputeti bën deklaratën e fortë

Loading...

Teksa ka folur në foltoren e Kuvendit, deputeti Myslim Murrizi i është drejtuar mazhorancës, duke thënë se ish ministri Tahiri mund të publikojë ndonjë kasetë me filmime në ora 16:00.

Në këtë orë, gjykata pritet të marri vendimin ndaj Tahirit. Ai ka thënë se duhet votuar Kodi Penal që të hyjë në fuqi në orën 17:00, duke i bërë thirrje të ruajnë veten.

Loading...

“Të dashur kolegë të mazhorancës, mos e shihni si betejë mes jush dhe kolegut tuaj të ngushtë. Jam kundër kësaj beteje false që keni ju me njëri-tjetrin, me atë që zgjodhët vetë. Kampioni po shkon në gjykatë, nga ora 16:00 do të jepet vendimi. Mbase ka dhe ai ndojnë kasetë, ndonjë filmim në ndonjë hotel në jug të Shqipërisë për ju, për këta, për ata që ishin këtu dhe zbritën.

Nxitoni shpejt e votoni Kodin Penal, duhet të hyjë në fuqi sot në orën 17:00, se pas orës 16:00 do ju nxjerrë kasetat, videot nëpër ekrane, prandaj frenoni shpejt dhe ruani veten. Inshallah ju ka kapur bukur, aty ku ju ka filmuar”, tha Murrizi.

The post “Tahiri do të nxjerri filmimet në ora 16:00”, deputeti bën deklaratën e fortë appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani