Aktualitet

Spahia: Dhunimi i Dollapit shton revoltën popullore

Loading...

TIRANË– Bardh Spahia ka folur për mediat pas dhunimit dhe shoqërimit të sekretarit orgnaizativ të Paertisë Demokratike, Said Dollapi.

Ai shprehet se asnjë person nga qytetarët e lirë nuk intimidohet nga dhuna policore dhe se këto gjeste barbare e shtojnë revoltën popullore.

“Ishte barbare e turpshme dhe e shtyre nga personat që zgjehdin të zbatojnë urdhërat e eprorëve të tyre.

Nuk i trembin qytetarët me dhunë policore. Harrojeni njëherë e mirë. Nga diat në ditë, qytetarët e lirë të këtij vendi shtojnë revoltën popullore.

Fundi i qeverisë do të jetë i pashmangshëm,”– shprehet Spahia.

Said Dollapi, sekretari organizativ i Partisë Demokratike u dhunua ditën e sotme nga policia e shtetit teksa ndodhej në protestën e opozitës. Pasi efektivët e rrahën me shkop gome, Dollapi u shoqërua për në drejtorinë e Policisë.

(f.m/dosja.al)

The post Spahia: Dhunimi i Dollapit shton revoltën popullore appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani