KOSOVA

S’ka vërshime pas shiut në Kosovë –

Loading...

21:48, 14 Maj 2019

Në 24 orët e fundit ka rënë më shumë shi në Kosovë.

Pavarësisht reshjeve nuk ka pasur vërshime ose ndonjë emergjencë tjetër.

“S’ka vërshime, s’kemi asnjë njoftim deri në këto momente”, ka thënë Fadil Kodra, drejtor në Agjencionin për Menaxhimin e Emergjencave, njofton .

Instituti Hidrometrologjik ditë më parë kishte njoftuar se do të ketë reshje më të dendura të shiut dhe si pasojë mund të ketë edhe vërshime.

Bazuar në këtë njoftim komunat e Kosovës kanë marrë masat për ta tejkaluar situatën edhe në rast krize.

Loading...

klankosova.tv

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani