Sport

Shënon gol të bukur dhe përjashtohet pas 30 sekondave

Loading...

Mehdi Bourabia, shënoi golin në sfidën Torino – Sasuolo dhe vendos rekord të ri në Seria A shkruan Alsat, përcjellë GazetaBlic.

Mesfushori u bë lojtari i 19-të i ndryshëm që shënon gol për Sassuolon në këtë sezon.

Festa e tij ka zgjatur shumë pak dhe pas shënimit të golit, Bourabia ka vendosur fanellën në kokë, andaj për këtë është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe ka dalë jashtë fushe.

Loading...

Rregullorja në Itali është e qartë se nëse lojtari heq tërësisht fanellën ose e vendos në kokë, ndëshkohet me karton të verdhë dhe për këtë gjyqtari Xhiakomelli nuk e ka kursyer marokenin.

Burimi

Loading...
SuperDyqani