Histori njerëzore

Serbia reagon pas arrestimit të serbëve për spiunazh në Kosovë

Loading...


Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës në pikën kufitare Dheu i Bardhë, ka arrestuar dy serbë të dyshuar për spiunazh.

Loading...

Rreth arrestimit të tyre ka reaguar Zyra e të ashtuquajturës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Kjo Zyrë ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të dy serbëve të arrestuar.

“Zyra për Kosovën ka dënuar vazhdimin e fushatës së frikësimit të popullit serb në Kosovë duke arrestuar dhe mbajtur peng përfaqësues të funksioneve të……

Burimi

Loading...
SuperDyqani