Histori njerëzore

Selakoviq fton serbët nga Kosova që të votojnë për Listën Serbe

Loading...


Nikolla Selakoviq, sekretar i përgjithshëm i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq ka ftuar serbët nga katër komunat në veri të Kosovës që të dalin dhe votojnë në zgjedhjet e 19 majit për Listën Serbe.

Loading...

Sipas tij, me ndihmën e shtetit të Serbisë në mënyrën më të mirë mund të mbrohen interesat serbe.

Selakovq i tha TV Pink se “nuk ka gjëra që Prishtina nuk u përpoq të bënte për të penguar që Lista Serbe të garonte me përfaqësuesit e saj në këto……

Burimi

Loading...
SuperDyqani