Sport

Romagnoli: Një kapiten si De Rossi nuk mbahet mend

Loading...

Mbrojtësi i Milanit, Alessio Romagnoli ka shkruar një nderim të prekshëm për ekipin kombëtar italian dhe ish-shokun e Romës, Daniele de Rossin.

Para se Romagnoli të bashkohet me Milanin, ai kishte kaluar disa sezone nën udhëheqjen e De Rossi në Romë dhe madje ka ndarë edhe një dhomë të veshjes me legjendën giallorossi për Azzurët, përcjell GazetaBlic.

Me De Rossi duke lënë Romën në fund të sezonit pas një qëndrimi 19-vjeçar në ‘Stadio Olimpico’ – Romagnoli i’u është falënderuar ish-shokut të tij të veteranë.

Loading...

Ja postimi i tij:

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani