Lifestyle

Rita Ora bëri krenarë gjithë shqiptarët! Kënga e saj vlerësohet me çmimin e madh

Loading...

Rita Ora, këngëtarja me origjinë shqiptare po shijon ditët më të mira të karrierës së saj. Ajo ka ndarë në Twitter lajmin se është vlerësuar me çmimin ‘Gold’ nga kompania që mbështet dhe promovon artistët e talentuar, RIAA.

Çmimet Gold dhe Platinum përcaktojnë suksesin në industinë e muzikës së regjistruar dhe RIAA ka zgjedhur pikërisht këngëtaren shqiptare, Rita Orën për ta nderuar me çmimin ‘Gold’ për këngën “Let me love you”. Këto çmime janë një pikë referimi për suksesin e çdo artisti.

“E ngazëllyer t’ju njoftoj së kënga “Let me love you” është certefikuar nga RIAA me çmimin ‘Gold’!! Faleminderit shumë për të gjithë mbështetjen tuaj të mahnitshme. Unë jam aq e lumtur.”-shkruan Rita Ora në Twitter.

Këngëtarja është komplimentuar nga të gjithë për arritjen e saj, madje disa nga fansat i kanë shkruar se meritonte çmin e madh, “Platinum”.

Loading...

 

(R.L/Dosja.al)

The post Rita Ora bëri krenarë gjithë shqiptarët! Kënga e saj vlerësohet me çmimin e madh appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani