Politike

Rekomandim pozitiv për Shqipërinë –

Loading...

Reforma në Drejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet. I këtij mendimi është Komisioneri për Zgjerim në Bashkimit Europian, Johannes Hahn, i cili thotë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Loading...

Hahn konfirmoi se Komisioni Europian do të japë rekomandim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, në progres raportin e 29 majit.

Sa i përket kërkesës së mundshme të Holandës për pezullimin e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, Hahn pohoi se nuk ka nisma nga vendet anëtarë për të ndërmarrë këtë nismë.

Në një intervistë për Radio Evropa e Lirë, Hahn tha se Komisioni Europian po përpiqet të marrë dritën e gjelbër të Këshillit Europian për çeljen e negociatave.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani