Sport

Raportojnë mediat angleze – Man United nuk heq dorë për De Ligt

Loading...

Është e ditur se portieri Arijanet Muriçi do të largohet nga Manchester City këtë verë.

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës që konsiderohet si potencial i madh për të ardhmen, është shpallur kampion me Manchester Cityn në Premierligë, por gjatë gjithë sezonit ka qenë zgjedhja e dytë e trajnerit Pep Guardiola.

Për të fituar më shumë eksperiencë dhe për t’u rritur në pozitën e portierit, Muriçi gjatë kësaj vere do të shqyrtojë të gjitha ofertat.

Ka mjaftuar që në hapjen e afatit kalimtar në Angli të vijë oferta e parë për portierin e Manchester Cityt.

Mediet në Angli raportojnë se Preston North End, që garon në Championship, ka kërkuar shërbimet e Muriçit.

Preston këtë sezon është renditur në vendin e 14 nga gjithsejtë 24 skuadra që garojnë në Championshpi.

The post Murici pranon ofertën e parë për transferim – ja cila skuadër e kërkon appeared first on GazetaBlic.

Burimi

Loading...
SuperDyqani