Aktualitet Lajme

Rama reagon pas deklaratës së Metës: “Gjykata Kushtetuese djeg bosh pa shejtanin brenda”

Loading...

Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta u shpreh mbi mungesën e Gjykatës Kushtetuese në vend dhe pas kësaj deklarate, ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Nëpërmjet një statusi në Twitter, Rama shprehet se sot falë procesit të Vettingut, Gjykata Kushtetuese është një djep bosh pa shejtanin brenda.

A e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që sipas Kushtetutës ai e ka dekretuar? Falë Vetingut GJK është sot një djep bosh pa shejtanin brenda! Kjo është më shumë se gjysma e një pune të madhe që kërkon durimin e kohën e saj”, ka shkruar Rama.

The post Rama reagon pas deklaratës së Metës: “Gjykata Kushtetuese djeg bosh pa shejtanin brenda” appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani