Histori njerëzore

Rama ofendon Kosovën: Taksa është absurde dhe klithmë ndaj Serbisë

Loading...


Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka akuzuar publikisht homologun e tij Edi Rama se i ka bërë presion gjatë samitit të Berlinit për të hequr taksën. Edi Rama këtë të enjte në Opinion tha të vërtetën e tij, ndërsa akuzoi Haradinaj se ka gënjyer.

Loading...

“Është perceptim i gabuar, fatkeqësisht ka gënjyer. Nuk i ka kërkuar askush ta heq taksën, është kërkuar pezullimi për t’i dhënë një shans për rifillimin e dialogut nën drejtimin e Merkel dhe Macron. I kam thënë……

Burimi

Loading...
SuperDyqani