Sport

Rakitic mirëpret nënshkrimin e Griezmann, shikoni se çfarë thotë për të

Loading...

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiç foli për ‘Mundo Deportivo’ në lidhje me të ardhmen e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid.

“Unë e dua atë, ai është ndër më të mirat në botë. Do të isha i kënaqur nëse do të luante në ekipin tim – ai është një profesionist i madh dhe ka fituar pothuajse gjithçka në karrierën e tij.

“Zgjedhja që ai bëri vitin e kaluar nuk ishte kundër Barcelonës, por për dashurinë e Atleticos – të gjithë futbollistët e mirë janë të mirëpritur tek ne “.


Griezmann nënshkroi për Atleticon në vitin 2014 për 27 milionë euro dhe ka fituar 1 Evropa Ligë 1 Super-Cup të Spanjës dhe Uefa Super Cup gjatë kohës së tij në kryeqytetin spanjoll.

Loading...

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani