Aktualitet Lajme

‘Protestuesit, të burgosur politik’, Spaho: Do i dëmshpërblejmë –

Loading...

 TIRANË

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Edmond Spaho, menjëherë pas dhënies së masave të sigurisë ndaj 50 protestuesve të 11 m ajit, ku 20 janë lënë në burg, tha se ata janë të gjithë të burgosur politik të regjimit të Edi Ramës.

Spaho deklaroi se gjyqtarët dhe prokurorët që dhanë vendimet janë nën urdhrat politik të Ramës, ndërsa shtoi se të burgosurit politikë do të dëmshpërblehen.

Loading...

“Gjyqtarët dhe prokurorët janë vënë në shërbim të Edi Ramës. Ata do të japin llogari, kur nesër PD të jetë në pushtet. Këta të burgosur do të cilësohen si persona të burgosur politik. Fundi i Ramës do të jetë i paevitueshëm. Në protestën e radhës do të na ketë më shumë kundër tij”, tha Spaho.

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani