KOSOVA Lajme

Protestuesit e sulmuan rëndë pasi menduan se ishte polic i infiltruar, por rezultoi hajdut

Loading...

Një i ri është sulmuar nga protestuesit të cilën ende po vazhdojnë protestën kundër qeverisë Rama në Tiranë.

Ata e sulmuan të riun pasi e kanë cilësuar polic të infiltruar.

Por sipas dëshmitarëve ai ishte një hajdut dhe është shoqëruar nga forcat e policisë.


Ndryshe, ende po vazhdon protesta e Partisë Demokratike në Tiranë, kundër qeverisë së udhëhequr nga Edi Rama.

Gjatë kësaj proteste ka pasur dhunë në mes të dy palëve: protestuesve dhe policisë.

Lidhur me këtë ka ardhur edhe reagimi nga Ambasada Amerikane në Tiranë.

Loading...

Përmes një njoftimi për media, u bëhet thirrje drejtuesve të protestës që të nxisin qetësinë.

“Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më të fortë shkon kundër dhunës që është duke u ushtruar nga protestuesit.

Dhuna është thelbësisht jodemokratike dhe duhet të ndalojë. Drejtuesit e protestës kanë përgjegjësinë të nxisin qetësi. Iu bëjmë thirrje të gjitha palëve që të tregojnë vetëpërmbajtje”, thekson ambasada.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani