Aktualitet Lajme

Protesta e opozitës, sulmohet kameramani i Top Channel

Loading...

Një incident ndodhi në protestën e së shtunës të opozitës në kryeqytet.

Një grup të rinjsh me maska në fytyrë, ndërsa ishin duke marshuar drejt Kryeministrisë, sulmuan mes turmës një prej kameramanëve të Top Channel.

Protestuesit me maska të zeza dhe një prej tyre me kundragaz të vënë në fytyrë vrapojnë drejt kameramanit Eno Xhaja. Ata e kanë goditur kameramanin ndërsa edhe mjeti i tij i punës është thyer nga sulmuesit, të cilët i kërkuan atij që të mos filmonte.


Top Channel

Loading...

Marre nga Top Channel

Loading...
SuperDyqani