Aktualitet Lajme

Protesta e opozitës në Tiranë, PD: 3900 njerëz janë nisur nga Korça

Loading...

Sot në orën 18:30 pritet të fillojë protesta e opozitës së bashkuar, ndërsa PD raporton se rreth 3900 njerëz janë nisur nga Korça drejt Tiranës.

Loading...

Për protestuesit që të vijnë në Tiranë janë vënë në dispozicion mikrobusë, autobusë dhe mjete të voga, që prej mbrëmjes së të premtes dhe mesditës së sotme.

Sipas burimeve te degës lokale te PD, nga qyteti i Korçës janë nisur 1500 mbështetës  të selisë blu, nga Devolli 900,nga Kolonja 500 ndërsa nga Pogradeci 1000 protestues.

The post Protesta e opozitës në Tiranë, PD: 3900 njerëz janë nisur nga Korça appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani