KOSOVA

Prishtinë, 12 vjeçari plagos vëllanë me armë të gjyshit –

Loading...

11:51, 12 Maj 2019

Policia raporton se dje në Prishtinë, një 12 vjeçar me armë të gjyshit të tij ka plagosur vëllanë.

“Është raportuar se një fëmijë 12 vjeç ka marrë armën TT pronë e gjyshit të tij i dyshuari mashkull K/shqiptar dhe nga pakujdesia ka plagosur vëllain e tij 9 vjeç”.

“Viktima ka pësuar lëndime të lehta në dorë, ka marrë tretman mjekësor dhe është liruar”, thuhet në raportin e Policisë.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani