Aktualitet

Prioritetet e 2019-ës/ Gjonaj i dorëzon Markut rekomandimet e qeverisë: Kemi gati reformën anti-krim

Loading...

TIRANE- Prokurorja e Përgjithshme Arta marku, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe prokurorët e Tiranës, dhe drejtuesit e rretheve, janë mbledhur sot në një takim për prioritetet e vitit 2019.

Ministrja Gjonaj i ka dorëzuar Markut një raport të Këshillit të Ministrave ku janë të renditura një sërë rekomandimesh, që për ecurinë e Reformës në Drejtësi, luftën kundër korrupsionit, luftën kundër kriminalitetit.

Loading...

Gjonaj tha se qeveria ka një reformë anti-krim, e cila do të realizohet përmes ndryshimeve në Kodin Penal.

Vijon…

(F.g/dosja.al)

The post Prioritetet e 2019-ës/ Gjonaj i dorëzon Markut rekomandimet e qeverisë: Kemi gati reformën anti-krim appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani