Lajme

Presidenti ka ngatërruar dhunuesin Dollapi me të dhunuarin –

Loading...


Elisa Spiropali, ministre për Shtetin dhe Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht dhe zëdhënëse e qeverisë ka reaguar kundër Presidentit Ilir Meta. Në një reagim në Facebook, Spiropali shkruan se Meta ka ngatërruar padashje Said Dollapin me gazetarin e TCH, që është dhunuar nga protestuesit e PD.

Presidenti i Republikës ka ngatërruar padashje dhunuesin Sahit Dollapi, sekretar për protestat në PD, me të dhunuarin Besfor Kryeziu, gazetar i TCH, i dhunuar nga ndjekësit e zotit Dollapi! Ai ka dashur të thotë që të çohet në spital Besfori jo Sahiti dhe prandaj, meqë të gjithë e mirëkuptojmë Presidentin kur ka protesta, thashe t’i vij në ndihmë me këtë korrigjim”, shkruan Spiropali.

Opozita e bashkuar ka protestuar për më shumë se 6 orë para Kryeministrisë. Kësaj here ata nuk kursyen as bombat molotov. Protestuesit u zhvendosën nga Kryeministria tek Drejtoria e Policisë së Tiranës ku edhe kërkojnë lirimin e sekretarit organizativ, Said Dollapit, i cili u shoqërua pasi u dhunua. Në protestë janë lënduar 13 efektivë policie dhe 4 protestues.

Loading...

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani