KOSOVA Lajme

Plumba drejt automjetit me të cilin po udhëtonin, shqetësohen familja

Loading...

Një person në fshatin Trubohovc të Istogut ka raportuar se derisa ka qenë duke e drejtuar automjetin e tij kombi me targa vendore ka dëgjuar disa të shtëna nga arma e zjarrit.

Për pasojë ndonjë predhë e fishekut të armës dyshohet se ka goditur dhe ka thyer xhamin e pasmë të automjetit.

Në automjet së bashku me viktimën ka qenë bashkëshortja e tij me tre fëmijë.

Loading...

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore por nuk është gjetur ndonjë dëshmi përveç pjesë të xhamave të thyer.

Për shkak të shqetësimit tre fëmijët kanë kërkuar tretman mjekësor në spitalin e Pejës.

Rasti është nën hetime.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani