Lifestyle

Plas sherri në Top Channel, jep dorëheqjen regjizori i njohur pas 20 vitesh karrierë

Loading...

TIRANË– Pas thuajse katër vitesh shkëputje, u lajmërua rikthimi i “Summer Fest” në Top Channel, formati i cili do të prezantohej nga Flori Gjini dhe Nevina Shtylla.

Por burime të IMA bëjnë me dije se formati është anulluar nga televizioni për shkak të një sherri.

Burime të IMAlbania.com shprehen se shkaku i ndërprerjes së planifikimit të “Summer Fest” është mungesa e fondeve gjë që ka shkaktuar edhe debate në administratën e televizionit.

Loading...

Mësohet se Ergys Lubonja pas një debati me drejtorin e televizionit Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen.

Ergys Lubonja është regjisori i programeve më të suksesshme në Top Channel, si Big Brother, The Voice, Top Fest, Top Awards etj.

Ende nuk dihet nëse “Summer Fest” do të vazhdojë me planin për të shkuar në çdo qytet të Shqipërisë këtë verë.

(k.m/dosja.al)

The post Plas sherri në Top Channel, jep dorëheqjen regjizori i njohur pas 20 vitesh karrierë appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani