Pezullimi i Rektorit Koni, antikushtetues –

Partia Demokratike e cilësoi akt antikushtetues pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në vend të tij të Bernard Dostit.

Sipas selisë blu, vendimi i marrë pa u shprehur më parë Presidenti Ilir Meta është njëherazi antiligjor dhe minon autonominë universitare.

Opozita thotë se Ministrja e Arsimit ka ngjitur në krye të Rektoratit militant partiak e pazarxhinj të pushtetit.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Leave a Reply

Your email address will not be published.