Sport

Përfundon pjesa e parë e takimit Roma – Juventus

Loading...

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Roma – Juventus.

45 minutat e parë të duelit janë mbyllur me rezultatin e barabartë 0-0, përcjell GazetaBlic.

Një sfidë mjaft e mirë – me shumë raste shënimi është zhvilluar në ‘Olimpico’ në pjesën e parë.


Skuadra e Juventusit ishte diçka më kërcënuese – pasi kishte disa mundësi shënimi me Cuadradon dhe Dybalan – mirëpo portieri i Romës, Mirante ishte në nivel dhe nuk lejoi të mposhtej.

Loading...

Ndërsa, Roma kishte mundësi me Florenzin, i cili goditi shtyllën në minutën e 33’të.

Pjesa e parë e takimit u mbyll ashtu siç nisi, 0-0.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani