Paskal Milo në “Open”: Nëse opozita nuk hyn në zgjedhje, cungohet legjitimiteti

“Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të zhvillohen ose do të shtyhen”, tha ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo në emisionin Open.

Sipas tij, nëse opozita nuk hyn në zgjedhje atëherë zgjedhjet do të jenë të cunguara.

Ndërkaq, Spartak Ngjela tha se nëse zgjedhjet do të kenë pjesëmarrje popullore atëherë zgjedhjet do të jenë normale dhe kushtetuese.

Zgjedhjet do të thotë nëse njerëzit dalin të votojnë.


Top Channel

Marre nga Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published.