Aktualitet

Pas një dite në qeli, lihet e lirë studentja që shkroi parrullën në banesën e Borchardt-it

Loading...

Tiranë- Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj  e cila shkroi me bojë të zezë parrullën “Borchardt, Turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. (Lexo këtu)

Dosja.al mëson se vajza e re është pyetur për disa orë nga policia dhe është lënë e lirë mëngjesin e sotëm.

Loading...

Studentja, e cila angazhohet në strukturat e të rinjve të LSI-së, bashkë me të rinj të tjerë shkruan mbrëmjen e djeshme poshtë banesës së ambasadorit dhe shkruan parrullën, si shenjë revolte ndaj deklaratave të tij për dhunën e ushtruar në protestën e opozitës.

vijon..

J.V/Dosja.al

 

The post Pas një dite në qeli, lihet e lirë studentja që shkroi parrullën në banesën e Borchardt-it appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani