Sport

Pas largimit të Alegrit, ylli i Juventusit dëshiron të qëndrojë –

Loading...

Deri një ditë përpara zyrtarizimit të Masimiliano Alegrit nga Juventusit, ka folur Paolo Dibala, një nga lojtarët që ka vuajtur më shumë në këtë sezon pikërisht me spostimin në mesfushë që trajneri aplikoi për të. Por sot, në një event të bardhezinjve në Milano, deklaron dashuri për fanellën bardhezi

“E ardhmja ime? Vëllai im foli për veten e tij, unë kam folur me klubin. E dinë se çfarë dua, Paratiçi e di që dua të vazhdoj të luaj për Juven. Pastaj nuk varet çdo gjë nga unë. Klubi do të bëjë zgjedhjet e tij në varësi të trajnerit të ri. Interi? Unë kam shumë respekt për fanellën bardhezi dhe për tifozët. Do të flas vetëm për Juven, pasi e kundërta do të ishte mungesë respekti”.

(Balkanweb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani